Obecnie realizujemy następujące projekty:
- European networking for resilient and long-term inclusion strategies
Projekt ma na celu rozwijanie kultury uczenia się przez całe życie w naszej organizacji, utrzymanie wysokiej jakości innowacyjnych programów na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i wzmacnianie współpracy międzynarodowej. - "Uczymy (się) o edukacji globalnej. Współpraca organizacji pozarządowych i środowiska akademickiego" - projekt ma na celu nawiązanie partnerstw między teoretykami i praktykami edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej i zakłada pracę nad ważną i aktualną dla edukacji globalnej tematyką migracji, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa. Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
- Razem rozwijamy kompetencje: europejskie sieci obywatelsko-uniwersyteckie na rzecz globalnej edukacji w zakresie migracji, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju we współzależnym świecie (InterCap) - to trzyletni projekt finansowany przez Komisję Europejską w ramach program EuropeAid. Głównym celem tego projektu jest utworzenie europejskich sieci obywatelsko-uniwersyteckich (łączących organizacje społeczeństwa obywatelskiego z uczelniami), budowanie kompetencji podmiotów edukacyjnych oraz promowanie globalnej edukacji na temat migracji, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju we współzależnym świecie.
- „Education, Empowerment, Equality” ─ projekt finansowany z programu Erasmus+, który TEA realizuje w partnerstwie z organizacjami z Czech (Forum 50%), Irlandii (Dublin City University) i Norwegii (BeNow) od stycznia 2018 do grudnia 2019 roku.
- Kontynuujemy działania rzecznicze i edukacyjne oraz działania Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskrminacyjnej - porozumienia kilkudziesięciu organizacji pozarządowych, których celem jest wprowadzenie rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej do systemu edukacji formalnej w Polsce, w ramach dotacji Fundacji im. Stefana Batorego.
- "Together for change" - jego celem jest podniesienie potencjału i umiejętności organizacji pozarządowych w promowaniu równości płci. Projekt zakłada wypracowanie konkretnych narzędzi, które zostaną wykorzystane w działalności organizacji oraz w komunikacji, również na poziomie europejskim. Realizowany w partnerstwie z organizacjami z krajów wyszechradzkich - z Czech, Węgier i ze Słowacji.
- Central and Eastern European Network for the Prevention of Intolerance and Group Hatred (CEE Prevent Net) - projekt odpowiada na problem rosnącej nietolerancji, radykalizacji oraz grupowej nienawiści wśród młodzieży w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W wymianę dobrych praktyk związanych z przeciwdziałaniem takim zjawiskom zaangażowało się 10 organizacji z Niemiec, Polski, Słowacji, Czech, Węgier i Bułgarii.
Od roku 2011 zrealizowaliśmy:
- Empowering Networks of Inclusion in Poland - projekt ma na celu wzmocnienie kompetencji kadry oraz wolontariuszek i wolontariuszy TEA a także zsieciowanie i wymianę doświadczeń z trenerkami i trenerami z całej Europy
- "Gender Equality and Political Leadership" ─ to międzynarodowy projekt partnerski realizowany przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej i organizacje pozarządowe z Czech, Irlandii, Finlandii i Polski.
- "CyberSense.eu" ─ realizujemy polską adaptację programu edukacyjnego CyberSense.
- "Edukacja globalna tu i teraz. Perspektywa antydyskryminacyjna jako kryterium jakości edukacji globalnej”, projekt edukacyjny, realizowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP 2017. Miał na celu wprowadzenie perspektywy edukacji antydyskryminacyjnej do teorii i praktyki edukacji globalnej. Jak również poszerzenie warsztatu edukatorów i edukatorek oraz nauczycieli i nauczycielek wszystkich etapów edukacyjnych o metod edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej o dialogiczne metody pracy.
- "Uchodźcy? Zapraszamy!", projekt edukacyjny, realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Miał na celu przygotowanie społeczności i instytucji lokalnych oraz kadry szkół do przyjmowania uchodźców, a także podniesienie jakości i efektywności edukacji dzieci uchodźczych.
- Projekt "Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!" - projekt rzeczniczo-monitoringowy, realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
- Projekt "Dyskryminacja w szkole - obecność nieusprawiedliwiona", którego celem było przyjrzenie się sytuacjom związanym z dyskryminacją, nierównym traktowaniem, a także prowadzonym przez szkoły i placówki działaniom równościowym, zarówno z perspektywy uczennic i uczniów, jak i nauczycielek i nauczycieli. Projekt realizowalismy wspólnie z Fundacją na rzecz Różnorodności Społecznej.
- Projekt „Równość i różnorodność – praktycznie”, którego celem było rozwijanie kompetencji organizacji pozarządowych działających na rzecz różnych grup dyskryminowanych do współpracy z administracją publiczną i zapobiegania zjawisku dyskryminacji wielokrotnej. Projekt ten realizowaliśmy wspólnie z Fundacją Fundusz Współpracy.
- Projekt „Wielka nieobecna – o edukacji antydyskryminacyjnej w systemie edukacji formalnej w Polsce”, którego celem było wzmocnienie mechanizmów włączających edukację antydyskryminacyjną do systemu edukacji formalnej w Polsce.
- Wystawa prac graficznych pt. "Dyskryminacja a edukacja" przygotowana we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu oraz Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych w Warszawie.
- Projekt „Do-równaj jakości”, którego celem było wypracowanie standardów jakości związanych z edukacją antydyskryminacyjną, w tym zbudowanie systemu certyfikacji trenerów i trenerek antydyskryminacyjnych.
- Projekt „Rozwój instytucjonalny Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej”, którego celem było wzmocnienie potencjału naszego stowarzyszenia do realizacji naszej misji.