fbpx Skip to content

Warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek: Cyberhistorie

To tylko niektóre z problemów, z jakimi mierzy się młodzież, wchodząc do sieci. Jeżeli chcesz je lepiej poznać i wesprzeć uczennice i uczniów w bezpiecznym korzystaniu z Internetu, szukasz inspiracji, jak zacząć – zgłoś się na nasz warsztat.

Serdecznie zapraszamy nauczycielki i nauczycieli ze szkół w całej Polsce do udziału w bezpłatnych 2-dniowych warsztatach z wykorzystania najnowszych materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej „Cyberhistorie. O bezpieczeństwie i komunikacji w sieci. Scenariusze lekcji dla klas I-VI”.

Cele warsztatu:

1. Zyskanie wiedzy nt. cyberprzemocy, bezpieczeństwa w sieci, asertywnej komunikacji, mechanizmów wykluczania w grupie rówieśniczej.

2. Poznanie nowego programu edukacyjnego – „Cyberhistorii” i praktycznych narzędzi (animacje, scenariusze lekcji) do pracy z młodzieżą na ww. tematy.

3. Zwiększenie umiejętności identyfikowania i radzenia sobie z tzw. trudnymi tematami w Twojej klasie (przemoc rówieśnicza, uprzedzenia, dyskryminacja).

Dla kogo?

Dla nauczycielek i nauczycieli, którzy:

– pracują z dziećmi i młodzieżą w przedziale wiekowym I-VI klasa szkoły podstawowej,

– chcą poruszać tematykę cyberbezpieczeństwa, dobrej komunikacji i antydyskryminacji w swoich klasach,

– chcą poznać i przetestować nowe materiały edukacyjne,

– zobowiążą się do przeprowadzenia co najmniej 2 lekcji wg poznanych scenariuszy w terminie do 31 marca, a następnie wypełnią ankietę ewaluacyjną on-line dot. korzystania z tych materiałów.

Kiedy i gdzie?

Warsztat odbędzie się:

– 13-14 marca 2018, w godzinach 10.00-17.00 (I dzień, wtorek), 9.30-14.30 (II dzień, środa); zapewniamy obiad i przerwy kawowe,

– w siedzibie Stowarzyszenia Boris ul. Warecka 4/6 (wejście od ulicy Kubusia Puchatka!)

Uwaga pod tym samym adresem znajduje się Pracownia Duży Pokój, uwaga to jest inna organizacja prosimy o czujność i patrzenie co jest napisane na drzwiach wejściowych. Lokal, gdzie odbędzie się warsztat jest trzeci idąc od Wareckiej. Pierwszy to warzywniak, drugi to Duży Pokój (potem jest brama) a następne drzwi to Boris.

– warunkiem udziału jest obecność w obydwu dniach szkoleniowych.

Dojazd i zakwaterowanie

– zapewniamy nocleg 13/14 marca w pokojach 2-osobowych ze śniadaniem w Hotelu Atos, ul. Mangalia 1 (istnieje możliwość dodatkowego noclegu 12/13 marca),

– zwracamy koszty podróży środkami transportu publicznego, w przypadku PKP – przejazdy II klasą.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia za pomocą formularza online: https://goo.gl/forms/kM0jaegix0p2wbF03 przyjmujemy do 5 marca 2018. Liczba miejsc jest ograniczona. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną rozesłane do 7 marca. W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu Hanną Zielińską: h.zielinska@tea.org.pl

Osoby prowadzące

Warsztat poprowadzą David Sypniewski – trener antydyskryminacyjny, pasjonat internetu i gier komputerowych i Hanna Zielińska, trenerka antydyskryminacyjna, animatorka kultury, koordynatorka projektu „Cyberhistorie”.

Program edukacyjny „Cyberhistorie. O bezpieczeństwie i komunikacji w sieci” jest adaptacją programu CyberSense Ariel Trust i został opracowany przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej w ramach projektu CyberSense.eu realizowanego we współpracy z Ariel Trust i Fundacją Evens. Projekt finansowany przez Fundację Evens.

 

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content