Skip to content

Kurs edukacji antydyskryminacyjnej dla nauczycielek i nauczycieli

Nauczycielko! Nauczycielu! Osobo Nauczycielska! 
Zapisz się na nasz kurs online i rozwiń skrzydła równości! 

Jakie korzyści odniesiesz z udziału w kursie? 
Cały cykl koncentruje się na budowaniu wiedzy, świadomości i umiejętności w obszarze równości i przeciwdziałania dyskryminacji. To wydarzenie adresujemy do osób pracujących w szkołach, które są zainteresowane tematyką antydyskryminacyjną i chcą uzupełnić swój nauczycielski i pedagogiczny warsztat o jej elementy.  Zależy nam, żeby dotrzeć do tych osób, które do tej pory nie miały okazji uczyć się o prowadzeniu zajęć z elementami edukacji równościowej, jeszcze nie wiedzą, jak zacząć, gdzie sięgnąć, co w takich zajęciach bywa wyzwaniem, a co dzieje się stosunkowo łatwo. 

Zaczynasz albo dopiero myślisz o edukacji równościowej? Ten kurs jest dla Ciebie. 

Znasz osobę, która szukała takiego miejsca albo wiesz, że jest „w blokach startowych”? Koniecznie daj jej znać! 

O czym będziemy mówić? Tematyka poruszana podczas kursu:  

  • klasyczny 16-godzinny warsztat antydyskryminacyjny, na którym omówimy rodzaje dyskryminacji i mechanizmy jej powstawania.  Porozmawiamy o tym, skąd biorą się stereotypy i uprzedzenia. Dowiesz się, co to jest przywilej i poznasz różne aspekty swojej tożsamości. Nauczysz się używać słów, które nie wykluczają. 
  • praktyczne wykorzystanie poznanych elementów edukacji antydyskryminacyjnej w pracy nauczyciela/nauczycielki. Dowiesz się, jak przenieść nową wiedzę o równości na lekcje, zajęcia i warsztaty – w grupie i w pracy indywidualnej z uczniem lub uczennicą. 
  • współczesne narracje o świecie i Edukacja Globalna w pracy z dziećmi i młodzieżą. Kolejna porcja wiedzy z zakresu równości i różnorodności, która pomoże Ci odnaleźć się wśród aktualnych teorii oraz współczesnych wyzwań.   
  • przeciwdziałanie dyskryminacji w środowisku szkolnym. Poznasz różne przejawy dyskryminacji i przemocy ze względu na różnorodność oraz nauczysz się jej przeciwdziałać oraz na nią reagować.  
  • porozmawiamy o różnorodności uczniowskiej oraz jej aspektach. Dowiesz się więcej o neuroróżnorodności i wyzwaniach z nią związanych. Będzie to również czas, by porozmawiać o spektrum płci i tożsamościach seksualnych osób uczniowskich. Nauczysz się wspierać dzieci i młodzież na co dzień.  

Wszystkie zajęcia poprowadzą dla Was osoby członkowskie Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, specjalizujące się w tematyce równościowej pracy w szkole.  

Harmonogram:  

27-28.01.2024 (weekend, w sumie 16h, zajęcia 9:00-17:00) 

5.02.2024 (poniedziałek, 3h, zajęcia 17:00-20:00) 

24.02.2024 (sobota, 8h, zajęcia 9:00-17:00) 

26.02.2024 (poniedziałek, 3h, zajęcia 17:00-20:00) 

16.03.2024 (sobota, 8h, zajęcia 9:00-17:00) 

18.03.2024 (poniedziałek, 3h, zajęcia 17:00-20:00) 

Kurs odbywać się będzie w formie spotkań online na platformie zoom. 

Uwaga, bardzo zależy nam, żeby osoby zgłaszające się wzięły udział w całym cyklu – jeśli któryś termin Ci nie pasuje, prosimy, zostaw to miejsce dla innych osób. Dopuszczamy jedną nieobecność w ramach krótkich spotkań eksperckich, o sytuacjach losowych będziemy rozmawiać indywidualnie. Przy rekrutacji zwracać będziemy uwagę na kolejność zgłoszeń oraz miejsce zamieszkania. 

Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz do 8.01.2023, o przyjęciu na kurs poinformujemy do 14.01.2023.

Link do formularza: https://forms.office.com/e/gYztGN0Q8Y 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Lidią Prokopowicz, specjalistką ds. komunikacji i promocji w projekcie, l.prokopowicz@tea.org.pl 

————– 
Kurs odbywa się w ramach naszego projektu „Latarnia Równości 2.0”, prowadzonego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny. 

 

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content