fbpx Skip to content

Spotkanie on-line “Edukacja antydyskryminacyjna. Podręcznik trenerski”

Nowe wydanie publikacji "Edukacja antydyskryminacyjna - podręcznik trenerski"

Przez trzynaście lat publikacja “Edukacja antydyskryminacyjna – podręcznik trenerski” towarzyszyła tym, którzy pracują na rzecz edukacji równościowej w Polsce, szczególnie w sali szkoleniowej. W najbliższych dniach z dumą prezentować będziemy jej świeżą i zaktualizowaną wersję.
🌿To nie tylko podręcznik – to narzędzie zmiany!
Dzięki współpracy z redaktorkami, Mają Branką i Dominiką Cieślikowską, osobami autorskimi oraz przy wsparciu Stowarzyszenia Willa Decjusza – pierwszego wydawcy – podnieśliśmy edukację antydyskryminacyjną na wyższy poziom.

Miejsce: Platforma Zoom (link zostanie przesłany drogą mailową)

Kiedy: 26 września 2023, o godzinie 18:00.

📘 Naszymi gościniami i gościem będą: 

Naszymi gościniami i gościem będą:
 
Maja Branka – redaktorka podręcznika i autorka tekstów. Psycholożka, psychoterapeutka, trenerka, superwizorka Stowarzyszenia Trenerskiego Organizacji Pozarządowych z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autorka koncepcji, trenerka wiodąca i superwizorka szkół trenerskich oraz długofalowych procesów edukacyjnych poświęconych kompetencjom trenerskim i/lub antydyskryminacyjnym. Autorka i redaktorka publikacji równościowych i podręczników trenerskich. Przez wiele lat jej praca koncentrowała się na edukacji antydyskryminacyjnej – warsztatach, treningach antydyskryminacyjnych, a zwłaszcza genderowych. Obecnie skupia się na superwizji, szkoleniach trenerskich i praktyce psychoterapeutycznej. Jedna z założycielek TEA.
 
dr Margaret Amaka Ohia-Nowak – autorka tekstu na temat rasizmu i dyskryminacji ze względu na kolor skóry. Adiunktka w Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Absolwentka i wykładowczyni Black Europe Summer School w Amsterdamie, studiowała na Wydziale Studiów Afroamerykańskich na University of California w Berkeley. Bada przejawy rasizmu w języku i w dyskursie publicznym. Współautorka raportu Afryka po polsku. Osoby pochodzenia afrykańskiego w Polsce. Trenerka antydyskryminacyjna w zakresie sprawiedliwości rasowej, krytycznej białości i antyrasizmu. Współzałożycielka Alliance for Black Justice in Poland. Członkini TEA.
 
Jan Świerszcz – autor tekstu na temat homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Psycholog, edukator, ekspert organizacji pozarządowych działających na rzecz społeczności LGBTQIA+ oraz osób z doświadczeniem migracyjnym. Psychoterapeuta specjalizujący się w pracy z różnorodnością seksualną i płciową, autor publikacji i wystąpień konferencyjnych, szkolący w tym zakresie osoby pracujące w obszarze zdrowia psychicznego. Członek TEA.
Pragniemy podzielić się z Wami nie tylko gotowym efektem, ale również kulisami tego wyjątkowego przedsięwzięcia!
 
Spotkanie poprowadzi Małgorzata Jonczy-Adamska – psycholożka, pedagożka, trenerka antydyskryminacyjna, członkini-założycielka TEA. Na co dzień realizuje projekty antydyskryminacyjne od strony merytorycznej i organizacyjnej – pisze teksty i scenariusze zajęć, prowadzi warsztaty, nagrywa filmy edukacyjne. Aktywistka na rzecz grup mniejszościowych, czasem wychodzi na ulice. Reemigrantka. Zawodowo wspiera także dzieci rozwijające się w spektrum autyzmu i ich rodziców, promując pracę w relacji i uważności na potrzeby każdego człowieka. 

Opowiemy Wam więcej o:
🌟 procesie tworzenia – dyskusjach, wyborach i wątpliwościach,
🌱 wartościach i celach, jakie przyświecają naszej publikacji, która nie tylko dostarcza wiedzę, ale również inspiruje do aktywnej zmiany w edukacji i społeczeństwie oraz
📘 zawartości, czyli “Co nowego? Co dobrego?”
Dołącz do nas i daj się ponieść w świat pełen wiedzy i aktywnego działania! 📚🌿
 
A może chcesz otrzymać swój papierowy egzemplarz? Widzimy się w Krakowie 28.09!

Publikacja „Edukacja antydyskryminacyjna. Podręcznik trenerski” została wydana w ramach projektu „Kalejdoskop Równości”, realizowanego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. 

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content