fbpx Skip to content

Warsztat: “Co piszczy w psychologii społecznej? ” z dr Joanną Grzymałą-Moszczyńską

Drogie Osoby, cieszymy się, mogąc zaprosić Was na kolejne październikowe warsztaty on-line:

Temat: “Co piszczy w psychologii społecznej? Czyli o najnowszych badaniach naukowych przydatnych w pracy antydyskryminacyjnej”

Termin: 25.10.2022 r., w godz. 17:00-20:00.
Warsztaty poprowadzi dr Joanna Grzymała-Moszczyńska, psycholożka społeczna i trenerka antydyskryminacyjna. Członkini TEA, na co dzień pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się kwestiami przeciwdziałania dyskryminacji i uprzedzeniom zarówno w pracy naukowej, jak i trenerskiej, starając się łączyć te dwie perspektywy. Jest autorką lub współautorką wielu publikacji naukowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. 
 
O czym będziemy rozmawiać?
Edukacja antydyskryminacyjna w dużej części oparta jest o wiedzę z zakresu psychologii społecznej. Jednak często nowe odkrycia, czy podważanie wyników dotychczasowych badań, nie przenikają do praktyki edukacyjnej. Dlatego też podczas tego spotkania omówię nowe wątki pojawiające się w badaniach psychologicznych poświęconych mechanizmom przeciwdziałania uprzedzeniom i dyskryminacji. W drugiej części spotkania podyskutujemy o tym, które z tych świeżych odkryć wydają się obiecującymi wątkami do dalszej eksploracji w praktyce edukacyjnej. Zastanowimy się także nad tym, jak praktycznie możemy je wprowadzać do swojej pracy trenerskiej. 
 
Warsztaty online potrwa 3 godziny i będzie składał się z dwóch modułów:
1) moduł teoretyczny – wprowadzenie do tematu, podstawy teoretyczne i naukowe (moduł nagrywany i udostępniany w bibliotece TEA po naszym spotkaniu, uzupełnione o tłumaczenie na Polski Język Migowy);
2) moduł praktyczny – warsztatowy – ćwiczenia i dyskusje wokół tematu warsztatu (moduł dostępny wyłącznie dla zapisanych osób uczestniczących, nie będzie nagrywany).

Zapisy na warsztat poprzez formularz:
https://forms.office.com/r/5mT5cTGdbn
 
W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z Małgorzatą Jonczy-Adamską, koordynatorką projektu, e-mail: m.jonczy@tea.org.pl.
 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Latarnia Równości. Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej”, prowadzonego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

,

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content