fbpx Skip to content

Zapraszamy na warsztat antydyskryminacyjny!

Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej zaprasza do udziału w warsztacie antydyskryminacyjnym (online), który odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2021 roku.

Warsztat antydyskryminacyjny realizowany jest przez członkinie Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Chcemy wspierać osoby prowadzące edukację emancypacyjną i antydyskryminacyjną (EA), a także osoby zainteresowane prowadzeniem takiej edukacji – zarówno w szkole, jak i w ramach różnych działań nieformalnych. Chcemy, żeby osoby, które pracują w obszarze antydyskryminacyjnym, równościowym, emancypacyjnym czuły nasze wsparcie, żeby mogły się rozwijać, sieciować, uczyć od siebie nawzajem. I wreszcie, żeby idea EA szła w świat, trafiała do różnych grup, z którymi się na co dzień spotykają i pracują.

Warsztat koncentruje się na budowaniu wiedzy, świadomości i umiejętności w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji. To wydarzenie adresujemy do osób, które nigdy nie brały udziału w pełnym warsztacie antydyskryminacyjnym (lub robiły to na tyle dawno, że potrzebują odświeżenia). Ten warsztat jest dla  Ciebie, jeśli chcesz sprawdzić, czy ta tematyka Cię wciąga, może już działasz w swojej szkole, organizacji, na ulicy – na rzecz praw człowieka, praw mniejszości, praw kobiet, a jednocześnie nigdy nie miałaś/nie miałeś okazji wziąć udział w takim wydarzeniu. 

Natomiast jeśli zaczynasz przygodę z tą tematyką, dajemy znać, że jesienią uruchomimy nieco dłuższy cykl dla osób rozpoczynających swoją ścieżkę edukacji antydyskryminacyjnej i emancypacyjnej. 

Warsztat będzie realizowany w sobotę 12 czerwca br. oraz w niedzielę 13 czerwca br., w godzinach 9:00 – 17:00. Będziemy pracować w 90-minutowych modułach, dbając o przerwy kawowe i dłuższą przerwę na lunch. 

Tematyka warsztatu:

1. Tożsamość w perspektywie antydyskryminacyjnej

2. Łańcuch dyskryminacji – stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja

3. Rodzaje i przejawy dyskryminacji

4. Reagowanie z perspektywy świadka/świadkini i osoby doświadczającej dyskryminacji

Osoby prowadzące:

Małgorzata Jonczy-Adamska – psycholożka, pedagożka, trenerka antydyskryminacyjna, współzałożycielka Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Autorka publikacji i scenariuszy zajęć poświęconych tematyce praw kobiet, praw człowieka, równości i różnorodności. Reemigrantka z doświadczeniem życia w mniejszości narodowej.

Magdalena Świder – psycholożka społeczna (absolwentka Warsaw International Studies in Psychology), trenerka (ukończyła szkołę trenerów biznesu TROP) i badaczka, działaczka na rzecz praw człowieka, członkini Kampanii Przeciw Homofobii, członkini zarządu Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej

Zgłoszenia przyjmujemy przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do 28 maja br. 

Jeśli nie możesz samodzielnie wypełnić formularza, daj nam znać na adres: m.jonczy@tea.org.pl lub tel. 733 322 934. Chętnie Cię wesprzemy.

O przyjęciu na warsztat poinformujemy Cię do 31 maja br.* Jeżeli liczba zgłoszeń przekroczy nasze możliwości (na warsztat przyjmujemy 16 osób), priorytetowo potraktujemy osoby z mniejszych miejscowości. Zadbamy także o różnorodność grupy pod względem płci. 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z  Małgorzatą Jonczy-Adamską, która jest również koordynatorką projektu, e-mail: m.jonczy@tea.org.pl.

Warsztat odbywa się w ramach projektu „Latarnia Równości. Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej”, realizowanego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

*UWAGA: w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń, możemy przedłużyć termin rekrutacji na warsztat

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content