- Jak rozpocząć rozmowę na tak złożony temat, jakim są międzynarodowe migracje?
-
Jak dzielić się swoimi refleksjami na temat tego, czym jest bezpieczeństwo
w kontekście lokalnym i globalnym? - W jaki sposób przekazywać wiedzę i zachęcać do własnych przemyśleń i działań na rzecz Agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju?
- Jak mówić o globalnych wyzwaniach w duchu szacunku i dialogu?
- Czym jest dialog w edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej?
-
Jak włączać perspektywę globalną do edukacji antydyskryminacyjnej
i antydyskryminacyjną do globalnej?
Cele warsztatu:
- Pozyskasz wiedzę na temat wspólnych wyzwań globalnych (ze szczególnym uwzględnieniem kwestii migracji) oraz proponowanych odpowiedzi na te wyzwania.
- Zapoznasz się z dialogicznymi metodami krytycznej edukacji, m.in.: filozofia z dziećmi i młodzieżą oraz otwarte przestrzenie dla dialogu i dociekań.
- Poddasz refleksji swój warsztat metodyczny dotyczący podejmowania aktualnych tematów globalnych w czasie zajęć, które prowadzisz.
- Otrzymasz propozycje ćwiczeń, które będą stanowić wsparcie dla Twojej pracy z nauczycielami i nauczycielkami.
- (dla zainteresowanych) Otrzymasz propozycję kolejnych kroków we współpracy z Towarzystwem Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA).
Dla kogo?
- Dla osób pracujących z nauczycielami i nauczycielkami, czyli dla: wykładowców i wykładowczyń, doradców i doradczyń metodycznych, pracowników i pracownic ODN i ORE, edukatorów i edukatorek z organizacji pozarządowych, którzy/re w swojej pracy kształcą nauczycieli i nauczycielki.
Kiedy?
- 17 – 18 listopada 2018 (istnieje możliwość skorzystania z noclegu z 16 na 17 listopada).
- w godzinach 9:00 – 18:00 (I dzień, sobota), 9:00 – 14:00 (II dzień, niedziela)
- warunkiem udziału jest obecność na obydwu dniach szkoleniowych
Gdzie?
Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. A. Bączkowskiego,
ul. Bolesława Limanowskiego 23, 00-001 Warszawa.
Zapewniamy zwrot kosztów podróży i nocleg w pokoju dwuosobowym oraz wyżywienie w trakcie warsztatu.
Jak się zgłosić?
Zgłoszenia za pomocą formularza online: https://goo.gl/forms/AqObmy8GVNyXcdGK2
przyjmujemy do 31 października 2018 r.
Liczba miejsc ograniczona. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną rozesłane nie później niż 5 listopada.
W razie pytań prosimy o kontakt z Elżbietą Kielak: e.kielak@tea.org.pl
Z kim pracujemy?
Przez dwa dni będziemy pracować wspólnie z dwiema trenerkami: Martą Gontarską – ekspertką z zakresu krytycznej edukacji globalnej, certyfikowaną trenerką metody filozofii z dziećmi i młodzieżą oraz Elżbietą Kielak – trenerką antydyskryminacyjną i ekspertką z zakresu edukacji globalnej.
Projekt jest realizowany we współpracy z Instytutem Globalnej Odpowiedzialności (IGO) i opiera się na diagnozie oraz metodach wypracowanych w ramach projektu “Nauczycielki zmieniają świat” w latach 2013-2015.
Projekt “Uczymy (się) o edukacji globalnej. Współpraca organizacji pozarządowych i środowiska akademickiego” jest realizowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Szkolenie jest realizowane w ramach projektu “Razem rozwijamy kompetencje: europejskie sieci obywatelsko-uniwersyteckie na rzecz globalnej edukacji w zakresie migracji, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju we współzależnym świecie (InterCap)” finansowanego przez Komisję Europejską w ramach program EuropAid (Numer projektu: CSO-LA/2017/388-136).