Skip to content

Warsztat: „Dostosowanie metod pracy edukacyjnej…” z Katarzyną Bierzanowską (Pełnoprawną)

Wakacje za nami, więc ponownie ruszamy z naszymi spotkaniami związanymi z edukacją antydyskryminacyjną. Tym razem temat i spotkanie, na które długo czekałyśmy, a świat nam nie sprzyjał. Naszą ekspertką będzie @Pełnoprawna we własnej osobie, czyli Katarzyna Bierzanowska.

💻 Spotykamy się w kolejny poniedziałek, 19 września, 2022 roku, w godz. 17:00-20:00, na zoomie.

📌 O czym będziemy rozmawiać? Ekspertka zapowiada spotkanie tak:
„Nieodłączną częścią praw człowieka są prawa osób z niepełnosprawnościami, dlatego istotne jest ich faktyczne realizowanie, także w aktywizmie. Jednocześnie osoby z niepełnosprawnościami stanowią grupę, którą najłatwiej (często nieświadomie) wykluczyć i której nierzadko najtrudniej zabrać głos, także we własnej sprawie. W działaniach trzeciego sektora wciąż brakuje rozwiązań, strategii i uważności w zakresie wdrażania intersekcjonalnego aktywizmu, dlatego podczas zajęć przyjrzymy się temu, jak nasze grupy, kolektywy czy organizacje odrabiają tę lekcję, gdzie dostrzegamy zaległości, zmapujemy potrzeby, rozwiązania i bariery. Przedstawię dobre praktyki, potencjalne wyzwania, zmiany, które można wprowadzić od ręki, i strategie, o których warto myśleć długofalowo.”

Katarzyna Bierzanowska, czyli autorka inicjatywy Pełnoprawna na rzecz równego traktowania, jest także tłumaczką audiowizualną, edukatorką i aktywistką. Współzałożycielka kolektywu Artykuł 6. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi i sektorem prywatnym w zakresie dostępności, intersekcjonalności oraz równego traktowania osób z niepełnosprawnościami.

Spotkanie online potrwa 3 godziny (z przerwą) i będzie miało charakter wykładowo-warsztatowy. Cały spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Zajęcia nie będą nagrywane.
___
Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Latarnia Równości. Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej”, prowadzonego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG

 

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content