Drogie Osoby, witamy w nowym projekcie TEA „Latarnia Równości 2.0!”
Kontynuujemy nasze działania edukacyjne, adresowane do osób edukatorskich. Zapraszamy Cię na nasze kolejne specjalistyczne webinarium i warsztaty online.
Temat: „Jak prowadzić i organizować warsztaty dla osób w spektrum autyzmu?” – na podstawie projektu Autism WenDo
Kiedy?
21.11.2022 r., w godz. 17:00-20:00.
Osoby prowadzące:
Gocha Kulczycka – współzałożycielka Stowarzyszenia Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych- MIR, członkini kolektywu Wypuszczone i grupy Autism WenDo. Aktywistka, feministka, trenerka WenDo, edukatorka seksualna, antydyskryminacyjna i równościowa. Zaangażowana w działania antyprzemocowe, ochronę praw człowieka. Wspiera osoby wykluczone, uchodźcze, jest sojuszczniczką osób LGBTQ+. Rękodzielniczka, prowadzi autorską Pracownię Phenomeno. Fascynatka upcyklingu i zielarstwa.
Ania Urbańczyk – trenerka, facilitatorka, coacherka Action Learning. Pracuje zarówno w sferze aktywistycznej i pozarządowej jak i biznesie. Specjalizuje się w warsztatach: praw człowieka, umiejętności miękkich, komunikacji, managerskich i WenDo. Niebinarna, nieheteronormatywna osoba w spektrum. Przez wiele lat była związana z Kampanią Przeciw Homofobii i trójmiejskimi inicjatywami feministycznymi. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej i grupy Autism WenDo.
Organizator/ka: Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej
Zagadnienia poruszane podczas warsztatu:
Autism WenDo to nieformalna grupa osób działających na rzecz kobiet i osób niebinarnych szczególnie narażonych na dyskryminację. Skupiamy się na perspektywie dziewcząt i kobiet w spektrum autyzmu oraz autystycznych osób niebinarnych. Jesteśmy grupą samorzeczniczek. Działamy od 2020 roku. Zrealizowałyśmy: badanie potrzeb, trzy warsztaty WenDo dla osób w spektrum, raport, broszurę dla osób trenerskich, broszurę dla osób autystycznych i ich środowisk. Podczas spotkania podzielimy się wiedzą, jak prowadzić i organizować warsztaty dla osób w spektrum autyzmu. Opowiemy o swoich doświadczeniach przygotowania i prowadzenia ćwiczeń, różnych form pracy m.in. wstępu, scenek.
Jak się zapisać?
Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz https://forms.office.com/r/2PErzMb8jb do 18 listopada 2022 r.
Jeżeli liczba zgłoszeń przekroczy nasze możliwości, priorytetowo potraktujemy osoby z mniejszych miejscowości. Zadbamy także o różnorodność grupy pod względem płci.
W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z Małgorzatą Jonczy-Adamską, koordynatorką projektu, e-mail: m.jonczy@tea.org.pl.
Warsztaty odbywają się w ramach naszego nowego projektu „Latarnia Równości 2.0”, prowadzonego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.