fbpx Skip to content

Warsztat antydyskryminacyjny (16h) na Śląsku


Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej zaprasza na warsztat antydyskryminacyjny na Śląsku!
 
Co się będzie działo?
Warsztat antydyskryminacyjny – w klasycznym, 16-godzinnym wydaniu.
Tematyka?
1. Tożsamość w perspektywie antydyskryminacyjnej. Przywilej i jego brak.
2. Łańcuch dyskryminacji – stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja.
3. Rodzaje i przejawy dyskryminacji.
4. Reagowanie z perspektywy świadka/świadkini i osoby doświadczającej dyskryminacji.
 

Kiedy?
22-23 października, 9:00 – 17:00 (praca w 90-minutowych modułach, dbając o przerwy kawowe i dłuższą przerwę na lunch).

Gdzie?
Gliwice, centrum (trwają ostatnie ustalenia, mamy salę, która okazała się nie do końca dostępna, szukamy alternatywy).
 
Dla kogo?
Warsztat koncentruje się na budowaniu wiedzy, świadomości i umiejętności w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji. To wydarzenie adresujemy do osób, które nigdy nie brały udziału w pełnym warsztacie antydyskryminacyjnym (lub robiły to na tyle dawno, że potrzebują odświeżenia). Ten warsztat jest dla Ciebie, jeśli chcesz sprawdzić, czy ta tematyka Cię wciąga, może już działasz w swojej szkole, organizacji, na ulicy – na rzecz praw człowieka, praw mniejszości, praw kobiet, a jednocześnie nigdy nie miałaś/nie miałeś okazji wziąć udział w takim wydarzeniu.
 
Za ile?
Udział w warsztacie jest nieodpłatny, jego koszty zostaną pokryte w ramach projektu Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej “Latarnia Równości. Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej”. W ramach warsztatu – oprócz samych treści merytorycznych – oferujemy potrzebne materiały, przerwy kawowe i lunch.
 
Kto prowadzi?
Małgorzata Jonczy-Adamska – psycholożka, pedagożka, trenerka antydyskryminacyjna, współzałożycielka Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Autorka publikacji i scenariuszy zajęć poświęconych tematyce praw kobiet, praw człowieka, równości i różnorodności. Reemigrantka z doświadczeniem życia w mniejszości narodowej.
 
Jak się zgłosić?
Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz https://forms.office.com/r/Tq03x2iELw do 16 października do 23:59. O przyjęciu na warsztat poinformujemy Cię do 18 października br. Prosimy też, żeby na warsztat zgłaszały się wyłącznie osoby, które wiedzą, że mogą wziąć udział w całym wydarzeniu.
 
W przypadku pytań lub potrzeby pomocy w wypełnieniu formularza zapraszamy do kontaktu z Małgorzatą Jonczy-Adamską, która jest również koordynatorką projektu, e-mail: m.jonczy@tea.org.pl.
 
Warsztat odbywa się w ramach projektu “Latarnia Równości. Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej”, prowadzonego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content