fbpx Skip to content

“Uczymy (się) łączyć perspektywę globalną i antydyskryminacyjną w pracy z dziećmi i młodzieżą” – TEA zaprasza na warsztaty

  • Jak rozpocząć rozmowę na tak złożony temat, jakim są międzynarodowe migracje?
  • W jaki sposób przekazywać wiedzę uczennicom i uczniom oraz zachęcać do własnych przemyśleń i działań na rzecz Agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju?
  • Jak mówić młodym ludziom o globalnych wyzwaniach w duchu szacunku i dialogu?
  • Czym jest dialog w edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej?
  • Jak włączać perspektywę globalną do edukacji antydyskryminacyjnej
    i antydyskryminacyjną do globalnej?

Zapraszamy na dwudniowy warsztat dla nauczycielek i nauczycieli oraz edukatorek i edukatorów, w ramach którego porozmawiamy o współczesnych wyzwaniach globalnych, wykorzystując dialogiczne metody pracy.

Cele warsztatu:

  • Pozyskasz wiedzę na temat wspólnych wyzwań globalnych (ze szczególnym uwzględnieniem kwestii migracji) oraz proponowanych odpowiedzi na te wyzwania.
  • Zapoznasz się z dialogicznymi metodami krytycznej edukacji, m.in.: dociekania filozoficzne z dziećmi i młodzieżą oraz otwarte przestrzenie dla dialogu i dociekań.
  • Poddasz refleksji swój warsztat metodyczny dotyczący podejmowania aktualnych tematów globalnych w czasie zajęć, które prowadzisz.
  • Otrzymasz propozycje ćwiczeń, które będą stanowić wsparcie dla Twojej pracy w klasie.

Dla kogo?

  • Dla nauczycielek i nauczycieli oraz edukatorek i edukatorów.

Kiedy?

  • 30 – 31 marca 2019 (istnieje możliwość skorzystania z noclegu z 29 – 30 marca).
  • w godzinach 9:00 – 18:00 (I dzień, sobota), 9:00 – 14:00 (II dzień, niedziela)

Warunki uczestnictwa:

  • Jesteś nauczycielem/nauczycielką bądź edukatorem/edukatorką i pracujesz z dziećmi i młodzieżą;
  • Możesz uczestniczyć w obydwu dniach szkoleniowych;
  • Zarejestrujesz się na platformie internetowej projektu (www.https://developtogether.eu/pl/) i podejmiesz się realizacji jednego zadania on-line.
  • Przeprowadzisz zajęcia z dziećmi lub młodzieżą z wykorzystaniem materiałów otrzymanych w czasie szkolenia i prześlesz nam krótkie sprawozdanie.

Gdzie?

Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. A. Bączkowskiego,

ul. Bolesława Limanowskiego 23, 00-001 Warszawa.

Zapewniamy zwrot kosztów podróży i nocleg w pokoju dwuosobowym oraz wyżywienie w trakcie warsztatu.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia za pomocą formularza online: https://goo.gl/forms/JTd7hrbZPVbyTjZD2

przyjmujemy do 17 marca 2019 r.

Liczba miejsc ograniczona. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną rozesłane nie później niż 20 marca.

W razie pytań prosimy o kontakt z Elżbietą Kielak: e.kielak@tea.org.pl

Z kim pracujemy?

Przez dwa dni będziemy pracować wspólnie z trzema trenerkami: Martą Gontarską – ekspertką z zakresu krytycznej edukacji globalnej, certyfikowaną trenerką metody filozofii z dziećmi i młodzieżą,  Elżbietą Kielak – trenerką antydyskryminacyjną i ekspertką z zakresu edukacji globalnej oraz Małgorzatą Nowak – nauczycielką bibliotekarką, pedagogiem, socjoterapeutką, autorką programu edukacji medialnej ”Wychowanie do mediów” w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu, obecnie SPMS oraz scenariuszy lekcji z zakresu edukacji medialnej, globalnej, antydyskryminacyjnej .

Projekt jest realizowany we współpracy z Instytutem Globalnej Odpowiedzialności (IGO) i opiera się na diagnozie oraz metodach wypracowanych w ramach projektu “Nauczycielki zmieniają świat” w latach 2013-2015.

Projekt “Uczymy (się) o edukacji globalnej. Współpraca organizacji pozarządowych i środowiska akademickiego”  jest realizowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu “Razem rozwijamy kompetencje: europejskie sieci obywatelsko-uniwersyteckie na rzecz globalnej edukacji w zakresie migracji, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju we współzależnym świecie (InterCap)” finansowanego przez Komisję Europejską w ramach program EuropAid (Numer projektu: CSO-LA/2017/388-136).

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content