fbpx Skip to content

TEA w “Podkowie bez granic”

21 marca obchodzimy Święto Wiosny. Dziś mamy również Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Z tej okazji TEA współorganizowała festiwal wydarzeń poświęconych dialogowi między kulturami w Podkowie Leśnej.

Inspiracją do realizacji tych działań była potrzeba spotkania się w atmosferze otwartości i zaciekawienia sobą nawzajem. Potrzeba przyjrzenia się różnicom międzykulturowym. Potrzeba pokazania, że różnorodność jest ciekawa i może być inspiracją do rozmowy.

12 i 13 marca dzieci i osoby dorosłe mogły wziąć udział w Międzykulturowych warsztatach ilustracji. Dzieci uczestniczyły też w Warsztacie podstaw języka arabskiego. Całe rodziny wspólnie oglądały spektakl "Baśnie syryjskie" na podstawie Baśni z Maluli Rafika Shumi, realizowany m.in. przez dzieci różnych narodowości (reżyseria – Paweł Paszta, scenografia – Ola Szempruch).

19 i 20 marca ponownie odbyły się warsztaty: ilustracji dla dwóch grup wiekowych (dzieci i osoby dorosłe) i z języka arabskiego tym razem dla dorosłych. Z wielką przykrością, z powodu wypadku jednego z głównych aktorów musieliśmy odwołać spektakl „Święto Wiosny // Święta Wojna” (spektakl zostanie wystawiony w kwietniu). W zamian za to odbył się pokaz filmów z artystycznych warsztatów wielokulturowych dla dzieci i młodzieży, które odbyły się w Podkowie w 2012 "Włącz mnie" i w 2014 r. "Stopklatka".

Wydarzeniem zamykającym „Podkowę bez granic” był pokaz i degustacją gruzińskich potraw w kawiarni Cukier Puder połączona z opowieścią o gruzińskim gotowaniu.

Do 31 marca zapraszamy do odwiedzenia parkanu przy Podkowiańskim Liceum Ogólnokształcącym nr 60, na którym wisi wystawa TEA „Dyskryminacja a edukacja” – zbiór infografik na temat mniejszości.

Na relacje zdjęciowe z poszczególnych działań zapraszamy na portal Facebook Link: Podkowa bez granic

Działania w Podkowie Leśnej są realizowane w ramach projektu "Uchodźcy? Zapraszamy!" dofinansowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content