fbpx Skip to content

Seminarium “Strategie walki o prawa kobiet w czasach backlashu – prawa reprodukcyjne”

Serdecznie zapraszamy do zapisów na seminarium online „Strategie walki o prawa kobiet w czasach backlashu – prawa reprodukcyjne”

Spotkanie odbędzie się 15 grudnia w godzinach 17:30-20:00 na platformie zoom.

Podczas spotkania gościnie podzielą się z nami swoimi perspektywami na walkę o prawa reprodukcyjne w Polsce i na świecie. Wspólnie zastanowimy się nad strategiami walki o prawa kobiet, omówimy obecne protesty i porozmawiamy na temat priorytetów na teraz i o tym, co jest najważniejsze w długoterminowej perspektywie.

Prelegentki:
dr hab. Magdalena Grabowska – socjolożka, pracuje w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Badaczka historii ruchów emancypacyjnych i feministycznych w Polsce po 1945 i 1989 roku. 

Aleksandra Magryta – feministka i aktywistka LGBT, trenerka antydyskryminacyjna, związana z organizacjami społecznymi. Koordynuje działaniami Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem, pracuje w Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Członkini TEA.

Natalia Broniarczyk – feministka, współzałożycielka Aborcyjnego Dream Teamu i Aborcji Bez Granic. Badaczka strategii pomagania sobie w aborcjach w krajach, w których aborcja jest trudno dostępna, doktorantka ISNS UW. Na co dzień pomaga w aborcjach.

Lana Dadu – feministka, aktywistka, organizatorka krakowskich ulicznych protestów, Krakowski Strajk Kobiet

Spotkanie zostanie nagrane i z napisami udostępnione na mediach społecznościowych TEA.

[Obrazek przedstawia plakat Oli Jasionowskiej – figurę kobiety przepasanej biało-czerwoną flagą z czerwoną błyskawicą na torsie, oraz tytuł i datę wydarzenia]

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content