Skip to content

Scenariusze lekcji z literaturą non-fiction. TEA zaprasza nauczycieli i nauczycielki na szkolenia!

Scenariusze wykorzystują reportaż jako metodę pracy z młodzieżą. Wierzymy, że literatura faktu zbliża ludzi: czytelnicy non-fiction, dzięki narracyjnej i emocjonalnej zawartości tekstu, patrzą na jego bohaterów jak na sąsiadów, a nie jak na egzotyczne zbiorowości ludzkie, ich przeżycia ─ cierpienie, samotność stają się dla nich ważne.

Chętnych nauczycieli i nauczycielki zapraszamy na dwudniowe szkolenie pn. „Temat lekcji: wszyscy o wszystkim mało wiemy”. Pierwszego dnia szkolenia będziemy pracować z reporterami: Wojciechem Tochmanem, Lidią Ostałowską i Jarosławem Mikołajewskim. Opowiedzą oni, jak posługiwać się tekstem reporterskim na lekcji i jak czytać wybrane przez nich teksty („Wielki przypływ”, „Kontener”, „Cygan to Cygan”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”). Drugiego dnia będziemy pracować warsztatowo z edukatorkami TEA” Małgorzatą Borowską i Hanną Zielińską, nad tym, jak przeprowadzić scenariusze na lekcjach.

Dla kogo?

  • Dla nauczycieli i nauczycielek szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
  • Nie tylko dla polonistek/ polonistów!
  • Dla osób gotowych poruszyć w klasie tematy uchodźstwa, migracji i współczesnych konfliktów.

Kiedy?

  • Pierwszy termin: 16 – 17 lutego 2016
  • Drugi termin: 18 – 19 lutego 2016
  • w godzinach 11.00 – 18.30 (I dzień), 9.00 – 17.00 (II dzień)

Gdzie?

Warszawa, Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12.

Zapewniamy zwrot kosztów podróży i nocleg w pokoju dwuosobowym (hotel**) oraz poczęstunek w trakcie szkolenia.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia za pomocą formularza online przyjmujemy do 10 lutego 2016 r. Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki, którzy chcą rozmawiać ze swoimi uczniami o tym, co dziś najtrudniejsze i chcą z nimi przeczytać ważne książki!

Szkolenia „Temat lekcji: wszyscy o wszystkim mało wiemy” obywają się w ramach partnerskiego projektu Uchodźcy? Zapraszamy! realizowanego przez Fundację na rzecz Różnorodności Społecznej, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej i Fundację Przestrzeń Wspólna, w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content