fbpx Skip to content

Ruszamy z projektem „Pozytywnie o edukacji antydyskryminacyjnej”

Z radością informujemy, że nasze stowarzyszenie rozpoczyna realizację projektu „Pozytywnie o edukacji antydyskryminacyjnej”. Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Dlaczego realizujemy projekt?

Ponieważ chcemy wspierać osoby prowadzące edukację antydyskryminacyjną, a także osoby zainteresowane prowadzeniem takiej edukacji – zarówno w szkole, jak i w ramach edukacji nieformalnej. Taki cel obraliśmy sobie, żeby realizować naszą misję i stale, aktywnie upowszechniać EA, ale wiemy, że jest on ważny także w kontekście obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Chcemy, żeby osoby, które pracują w obszarze antydyskryminacyjnym, czuły nasze wsparcie, żeby mogły się rozwijać, sieciować, uczyć od siebie nawzajem. I wreszcie, żeby idea EA szła w świat, trafiała do różnych grup, z którymi się na co dzień spotykają i pracują.

Co planujemy?

 1. Warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży, przy wykorzystaniu metody Loesje. Podczas spotkań wypracujemy hasła związane z edukacją antydyskryminacyjną – a jak nośne i w punkt potrafią być hasła z logo Loesje, można sprawdzić w mediach społecznościowych. My uwielbiamy i doceniamy. Hasła trafią do naszych mediów społecznościowych, na naklejki i przypinki, a za ich pośrednictwem – w świat (start: wiosna 2021).
 2. Warsztaty i webinaria poświęcone edukacji antydyskryminacyjnej, poprzedzone dokładną diagnozą potrzeb naszego środowiska. My dostarczymy wiedzę i umiejętności, a uczestniczki i uczestnicy naszych warsztatów zaprosimy do przeprowadzenia ćwiczeń i warsztatów powielających dla różnych grup, z którymi pracują na co dzień (start: wiosna 2021).
 3. Kursy online dla osób rozpoczynających przygodę z przeciwdziałaniem dyskryminacji, które przeprowadzimy w zamkniętych grupach na facebooku. Jeden kurs adresujemy do osób dorosłych, drugi – do młodzieży pracującej z młodzieżą.
  Tu także plan na niesienie idei EA dalej i prowadzenie ćwiczeń/zajęć z naszym wsparciem merytorycznym i organizacyjnym, wszak upowszechnianie EA to nasze drugie imię (start: jesień 2021).
 4. Treści edukacyjne na fanpage TEA i Równa Szkoła – wkrótce wystartujemy z serią postów, które będą przypominać nasze publikacje, infografiki i scenariusze. Napiszemy dla Was krótkie i dłuższe teksty, nagramy parę filmów, i uroczyście obiecujemy, że w tych treściach znajdą coś dla siebie zarówno osoby początkujące w EA, jak i te zajmujące się tematyką dłużej. Bo różnorodność jest piękna! (start: grudzień 2020).
 5. A dlaczego nasz projekt nazywa się „Pozytywnie o edukacji antydyskryminacyjnej”? Bo przygotujemy kampanię promocyjną i informacyjną o EA i osobach ją prowadzących. Mamy dość narracji, w której jesteśmy przedstawiani – osobiście i jako organizacje – jako zło, przeciwnicy narodowych wartości i normalnej rodziny.
  Dlatego pokażemy tę tematykę i ludzi w pozytywnym świetle – jesteśmy ważni, robimy dobre i potrzebne rzeczy (start: lato 2021).
 6. Chcemy także spotkać się z Wami podczas spotkań upowszechniających – jeśli korona pozwoli, osobiście – w dwóch miastach w Polsce. Porozmawiamy o EA, pokażemy nasze rezultaty, wymienimy się doświadczeniami (start: maj 2021).
 7. Będziemy się też rozwijać i szkolić jako organizacja, a dla Was uruchomimy newsletter.

Mamy wielką nadzieję na osobiste spotkania z Wami i na to, że pandemia ustąpi. Będziemy dążyć do tego, żeby pojawić się w różnych miastach w całej Polsce i decentralizować edukację nieformalną. W naszych kursach online priorytetowo traktowane będą osoby z mniejszych miejscowości.

Szczegółowych informacji i odpowiedzi na wszelkie pytania udziela koordynatorka projektu, Małgorzata Jonczy-Adamska (Joszka), e-mail: m.jonczy@tea.org.pl.

Bardzo cieszymy się na realizację tego projektu i dziękujemy dotacjodawcom za zaufanie. Bo oczywiście pamiętacie, że…

Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content