fbpx Skip to content

Ramowanie językowe

Grafika z napisem: Latarnia Równość, warsztat on-line 25 stycznia 2022r. Ramowanie wypowiedzi, Marcin Ilski. Logotypy.

Termin: 25.01.2022 r., w godz. 17:00-20:00.


Osoba prowadząca: Marcin Ilski

Trener myślenia krytycznego i systemowego od 20 lat. Prowadzi firmę szkoleniową Marcin Ilski Szkolenia oraz grupę trenerską pod nazwą „Sceptyczni Trenerzy”. Zajmuje się ramowaniem językowym, jako narzędziem do przemiany dominujących sposobów opisywania mniejszości i grup wykluczonych. Autor książki „Życzliwy Sceptycyzm. Poradnik użytkownika”.

Zagadnienia poruszane podczas warsztatu:

Umiejętność krytycznej analizy wypowiedzi lub tekstu staje się dzisiaj kompetencją niezbędną. Celem naszego warsztatu jest praktyczny trening używania narzędzi, umożliwiających wychwycenie najważniejszych, a czasem niewidocznych informacji, które przemycane są między innymi w wypowiedziach ekspertów, polityków, dziennikarzy czy zwolenników teorii spiskowych.
Dodatkowo podczas warsztatu spróbujemy stworzyć własne ramy opisy rzeczywistości i poddać je wspólnie życzliwej, krytycznej analizie.

Podczas spotkania:

  1. Dokonamy analizy dominujących w społeczeństwie ram opisu rzeczywistości i poznamy skutki ich przyswajania.

Dowiesz się również:

  1. jak tworzyć własne ramy;
  2. jak testować nowe ramy i je udoskonalać;
  3. jak propagować nowe sposoby myślenia i opisywania rzeczywistości.

W jakiej formie?

Warsztaty online potrwa 3 godziny i będzie składał się z dwóch modułów:
1) moduł teoretyczny – wprowadzenie do tematu, podstawy teoretyczne i naukowe (moduł nagrywany i udostępniany w bibliotece TEA po naszym spotkaniu, tłumaczony na Polski Język Migowy);
2) moduł praktyczny – warsztatowy – ćwiczenia i dyskusje wokół tematu warsztatu (moduł dostępny wyłącznie dla zapisanych osób uczestniczących, nie będzie nagrywany).

Jak się zapisać?

Zgłoszenia przyjmujemy przez niniejszy FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do 19 stycznia 2022 r.. O przyjęciu na warsztaty poinformujemy Cię do 21 stycznia. Jeżeli liczba zgłoszeń przekroczy nasze możliwości, priorytetowo potraktujemy osoby z mniejszych miejscowości. Zadbamy także o różnorodność grupy pod względem płci.

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z Lidią Prokopowicz, specjalistką ds. promocji w projekcie, e-mail: l.prokopowicz@tea.org.pl

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Latarnia Równości. Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej” realizowanego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz  Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content