Skip to content

“Niebieskoocy” pokaz z omówieniem

Zdjęcie oka z podpisem Pokaz filmu Niebieskoocy 14.12.21, 17-20:00, oraz logo projektu Latarnia Równości: Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej

👉 Co? Projekcja filmu “Niebieskoocy” w reż. Bertrama Verhaag.

Zapraszamy!

👉 Kiedy? 14.12.2021 w godz. 17:00-20:00, online, na platformie zoom

Film jest zapisem ćwiczenia antydyskryminacyjnego prowadzonego przez amerykańską edukatorkę Jane Elliot. Ludzie o niebieskich oczach zostali do celów eksperymentu uznani za grupę ” gorszą”, ” mniej inteligentną”, “mniej wartościową”. Jane Elliott deprymuje niebieskookich, poniża w celu ukazania, z jakimi trudnościami boryka się społeczność afroamerykańska na co dzień. Podczas eksperymentu uwidaczniają się mechanizmy wykluczenia funkcjonujące w amerykańskim społeczeństwie. Filmowi będzie towarzyszyło omówienie zarówno z poziomu osoby oglądającej, jak i osoby prowadzącej zajęcia antydyskryminacyjne/emancypacyjne z użyciem tego materiału.

Całość poprowadzi Małgorzata Jonczy-Adamska, członkini TEA, psycholożka i pedagożka.

Zgłoś się!

Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

✍️ Filmowi towarzyszą polskie napisy. Tłumaczenie i napisy zostały wykonane w ramach projektu “Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami” Stowarzyszenia Kobiet Konsola. Prawa do filmu należą do Fundacji Autonomia, której bardzo dziękujemy za użyczenie.

🟪 Spotkanie jest częścią projektu “Latarnia Równości. Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej”, realizowanego w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z funduszy EOG.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content