Skip to content

Łączymy siły! Zapraszamy na spotkanie Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej

Zaproszenie kierujemy do organizacji tworzących Koalicję oraz do naszych sojuszników i sojuszniczek: nauczycielek i nauczycieli, organizacji zrzeszających rodziców, do uczniów i uczennic a także do dziennikarek i dziennikarzy piszących nt. edukacji. Chociaż obecna sytuacja społeczno-polityczna nie sprzyja działaniom na rzecz edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach, to jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy w tak szerokim gronie, misja, cele i postulaty Koalicji zdobędą większy zasięg i uzyskają większe poparcie społeczne.

Naszą siłą, szczególnie dziś, jest współpraca, oddolne działanie i nagłaśnianie postulatów Koalicji. Chcemy, żeby dotarły do jak najszerszego grona osób, którym zależy na bezpieczeństwie uczniów i uczennic i na szkołach wolnych od dyskryminacji – szczególnie do rodziców, młodzieży i dziennikarek/ dziennikarzy. Dlatego zachęcamy do udziału w majowym spotkaniu Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej!

Spotkanie odbędzie się 12 maja 2018 r. (sobota) w godzinach 10.30 – 17.30, w Warszawie, w siedzibie Austriackiego Forum Kultury (ul. Próżna  7/9).

Program obejmuje dwie części:

  • w pierwszej części omówimy i potwierdzimy wspólne postulaty dotyczące wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej do szkół i zapoznamy się ze sobą,
  • druga część spotkania będzie miała nietypową formę: wspólnie weźmiemy udział w  warsztatach metodą Loesje [czytaj: „Lusie”] i stworzymy kreatywne, nośne hasła na bazie postulatów Koalicji. 

Szczegółowy program spotkania TU

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o zgłoszenie się poprzez formularz on-line do 5 maja b.r. Potwierdzenie uczestnicztwa prześlemy mailem. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Małgorzatą Dymowską: m.dymowska@tea.org.pl

Zapewniamy zwrot kosztów podróży oraz wegetariański poczęstunek podczas spotkania. 

16. spotkanie Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej finansowane jest ze środków TEA, pochodzących z grantu Fundacji im. Stefana Batorego oraz przez Kampanię Przeciw Homofobii.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content