fbpx Skip to content

Koalicja na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej będzie dyskutować o planach

Do Koalicji należą obecnie 24 organizacje członkowskie, które działają na rzecz równościowej zmiany, a celem całej Koalicji jest wprowadzenie rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej do systemu edukacji formalnej w Polsce.

Podczas spotkania 14 marca w gronie organizacji członkowskich rozmawiać będziemy o planach na działania Koalicji w 2012 roku, o strategii rzeczniczej Koalicji, o wyzwaniach związanych z wprowadzaniem perspektywy antydyskryminacyjnej do systemu edukacji formalnej.

W definiowaniu rozwiązań i wskazywaniu adresatów propozycji zmian, wesprą Koalicję także dwie zewnętrzne ekspertki, które zaprezentują swoje doświadczenia i perspektywę związaną z antydyskryminacją w systemie edukacji formalnej – Katarzyna Koszewska z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli opowie o systemie doskonalenia nauczycieli w kontekście edukacji antydyskryminacyjnej, a Marzanna Pogorzelska z I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie Koźlu zaprezentuje perspektywę antydyskryminacyjną w pracy nauczycieli i nauczycielek.

Niniejsze spotkanie inicjuje działania Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej w tym roku. Kolejne aktywności zaplanowane na 2012 to m.in. szkolenie dla organizacji koalicyjnych, poszerzanie Koalicji, publikacje.

Koalicja spotyka się dzięki wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content