Skip to content

Edukacja antydyskryminacyjna – kurs dla osób początkujących

Serdecznie zapraszamy Cię na kurs dla osób początkujących, poświęcony prowadzeniu edukacji antydyskryminacyjnej.

Dla kogo? Jakie korzyści odniesiesz z udziału w kursie?

Cały cykl koncentruje się na budowaniu wiedzy, świadomości i umiejętności w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji. To wydarzenie adresujemy do osób, które są zainteresowane tematyką antydyskryminacyjną i chcą prowadzić taką edukację z różnymi grupami, ale potrzebują wsparcia merytorycznego. Zależy nam, żeby dotrzeć do tych osób, które do tej pory nie miały okazji uczyć się o prowadzeniu zajęć antydyskryminacyjnych, jeszcze nie wiedzą, jak zacząć, gdzie sięgnąć, co w takich zajęciach bywa wyzwaniem, a co dzieje się stosunkowo łatwo.

Zaczynasz albo dopiero o tym myślisz? Ten kurs jest dla Ciebie.

Znasz osobę, która szukała takiego miejsca albo wiesz, że jest “w blokach startowych”? Koniecznie daj jej znać! 

Zadbamy też o praktykę – zależy nam, żeby każda osoba poprowadziła zajęcia powielające dla grupy min. 10 osób – przy naszym merytorycznym wsparciu – konsultacjach indywidualnych lub grupowych. 

O czym będziemy mówić?
Tematyka poruszana podczas kursu podstawowego: klasyczny warsztat antydyskryminacyjny – doświadczenie i omówienie, język inkluzywny / włączający, stereotypy płci a koncepcje płynnej tożsamości, podejście intersekcjonalne (włączające różne przesłanki dyskryminacji), dyskryminacja krzyżowa, dostępność, metodologia prowadzenia zajęć antydyskryminacyjnych – cykl Kolba jako metoda uczenia się dorosłych, asertywność trenerska, trudne sytuacje na szkoleniu.

Co, gdzie, kiedy?
4-5.02.2023 – warsztat stacjonarny, Katowice (16h)
21.02.2023 – webinarium (godziny popołudniowe, 2-3h)
11-12.03.2023 – warsztat online (16h)
28.03.2023 – webinarium (godziny popołudniowe, 2-3h)
22-23.04.2023 – warsztat stacjonarny, Katowice (16h)
9.05.2023 – webinarium (godziny popołudniowe, 2-3h)
27-28.05.2023 – warsztat online (16h) [uwaga, w newsletterze chochlik zmienił tę datę na czerwcową, tu jest prawidłowa]

Zajęcia będą realizowane przez osoby członkowskie Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.

Udział w całym kursie jest nieodpłatny ze względu na zewnętrzne finansowanie, dla osób spoza Katowic jesteśmy w stanie zapewnić noclegi i zwrot kosztów podróży. 

Uwaga, bardzo zależy nam, żeby osoby zgłaszające się wzięły udział w całym cyklu – jeśli któryś termin Ci nie pasuje, prosimy, zostaw to miejsce dla innych osób. Dopuszczamy jedną nieobecność w ramach krótkich spotkań eksperckich, o sytuacjach losowych będziemy rozmawiać indywidualnie.

Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz https://forms.office.com/e/ns1sQXQaz7  do 13.01.2023, o przyjęciu na kurs poinformujemy do 17.01.2023. 
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z  Małgorzatą Jonczy-Adamską, która jest koordynatorką projektu, e-mail: m.jonczy@tea.org.pl.

Kurs odbywa się w ramach naszego nowego projektu “Latarnia Równości 2.0”, prowadzonego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię
z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content