Skip to content

Cyberhistorie. Warsztat dla nauczycielek i nauczycieli

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY DLA NAUCZYCIELEK I NAUCZYCIELI: CYBERHISTORIE. O BEZPIECZEŃSTWIE I KOMUNIKACJI W SIECI Z KLASAMI I-VI.

Czemu wysłanie selfie to nie zawsze dobry pomysł? Gdzie leży granica między koleżeńskim żartem a frapingiem? Jak bronić się przed hejtem?

To tylko niektóre z problemów, z jakimi mierzy się młodzież, wchodząc do sieci. Jeżeli chcesz je lepiej poznać i wesprzeć uczennice i uczniów w bezpiecznym korzystaniu z Internetu, szukasz inspiracji, jak zacząć – zgłoś się na nasz warsztat.
Serdecznie zapraszamy nauczycielki i nauczycieli ze szkół w całej Polsce do udziału w bezpłatnym 1-dniowym warsztacie z wykorzystania innowacyjnych materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej „Cyberhistorie. O bezpieczeństwie i komunikacji w sieci. Scenariusze lekcji dla klas I-VI”.

Cele warsztatu:
1. Zyskanie wiedzy nt. cyberprzemocy, bezpieczeństwa w sieci, asertywnej komunikacji, mechanizmów wykluczania w grupie rówieśniczej.
2. Poznanie nowego programu edukacyjnego – „Cyberhistorii” i praktycznych narzędzi (animacje, scenariusze lekcji) do pracy z młodzieżą na ww. tematy.
3. Zwiększenie umiejętności identyfikowania i radzenia sobie z tzw. trudnymi tematami w Twojej klasie (przemoc rówieśnicza, uprzedzenia, dyskryminacja).

Dla kogo?
Dla nauczycielek i nauczycieli, którzy:
– pracują z dziećmi i młodzieżą w przedziale wiekowym I-VI klasa szkoły podstawowej,
– chcą poruszać tematykę cyberbezpieczeństwa, dobrej komunikacji i antydyskryminacji w swoich klasach,
– chcą poznać i przetestować nowe materiały edukacyjne,
– zobowiążą się do przeprowadzenia co najmniej 2 lekcji wg poznanych scenariuszy w terminie do 29 marca, a następnie wypełnią ankietę ewaluacyjną on-line dot. korzystania z tych materiałów.

Kiedy i gdzie?
Warsztat odbędzie się:
– 22 lutego 2019, w godzinach 10.00-16.00; zapewniamy wegetariański obiad i przerwy kawowe,
– w przestrzeni Clockwork, ul. Twarda 1 w Warszawie.
– warunkiem udziału jest obecność na całości warsztatu.
Osoby uczestniczące otrzymają zaświadczenia o udziale w warsztacie.

Nie zwracamy kosztów dojazdu.

Jak się zgłosić?
Zgłoszenia za pomocą formularza online:
https://goo.gl/forms/UaTuqhGDy4U0W1QB2
przyjmujemy do 17 lutego 2019. Liczba miejsc jest ograniczona. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną rozesłane najpóźniej do 18 lutego.

Osoby prowadzące
Warsztat poprowadzą David Sypniewski – trener antydyskryminacyjny, pasjonat internetu i gier komputerowych i Hanna Zielińska, trenerka antydyskryminacyjna, animatorka kultury, koordynatorka projektu „Cyberhistorie”.

Ilustracja: Marta Zabłocka

Program edukacyjny „Cyberhistorie. O bezpieczeństwie i komunikacji w sieci” jest adaptacją programu CyberSense Ariel Trust i został opracowany przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej w ramach projektu CyberSense.eu realizowanego we współpracy z Ariel Trust i Fundacją Evens. Projekt finansowany przez Fundację Evens.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content