fbpx Skip to content

BHP w edukacji antydyskryminacyjnej

Grafika zawiera logotypy projektu, TEA i fundatora oraz napis: “Latarnia Równości. Warsztat on-line 24 maja 2022: BHP w edukacji antydyskryminacyjnej. Natalia Sarata.”

BHP w edukacji antydyskryminacyjnej

W edukacji antydyskryminacyjnej dużo mówimy o krzywdzących stereotypach, bolesnych wykluczeniach i wizji bezpiecznego świata, który chcemy osiągać poprzez pracę edukacyjną z grupami. A jak na nas same – osoby prowadzące ten rodzaj pracy – wpływa edukacja antydyskryminacyjna?

Podczas spotkania porozmawiamy o pracy mniejszościową tożsamością, wypaleniu reprezentacją, o wypaleniu pracą edukacyjną w tematach emancypacyjnych. Przyjrzymy się zjawiskom zmęczenia empatią i wtórnego stresu pourazowego, opowiemy także o stresie mniejszościowym, kosztach wyzysku epistemicznego i konsekwencjach doświadczania uprzywilejowanego sceptycyzmu.

Co jest nam potrzebne, by dobrze i długodystansowo tę edukację prowadzić, unikając wypalenia i przeciążania się w niej? Jakie są podstawowe narzędzia troski o siebie? O czym osoby prowadzące edukację antydyskryminacyjną nie mogą zapominać, co o ich grupy i organizacje powinny się troszczyć?

Termin: 24.05.2022 r., w godz. 17:00-20:00.

Osoba prowadząca:

Natalia Sarata – założycielka Fundacji RegenerAkcja, członkini-założycielka Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, współtwórczyni Fundacji Przestrzeń Kobiet. Socjolożka, feministka, edukatorka antydyskryminacyjna i herstoryczna. W RegenerAkcji systemowo zajmuje się kwestiami wypalenia aktywistycznego i przeciążeń w zaangażowaniu społecznym.

Warsztaty online potrwa 3 godziny i będzie składał się z dwóch modułów:
1) moduł teoretyczny – wprowadzenie do tematu, podstawy teoretyczne i naukowe (moduł nagrywany i udostępniany w bibliotece TEA po naszym spotkaniu, uzupełnione o tłumaczenie na Polski Język Migowy);
2) moduł praktyczny – warsztatowy – ćwiczenia i dyskusje wokół tematu warsztatu (moduł dostępny wyłącznie dla zapisanych osób uczestniczących, nie będzie nagrywany).

Jak się zgłosić:

Zgłoszenia przyjmujemy przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do 23 maja 2022 r. Na część otwartą, nagrywaną, zapraszamy wszystkie osoby. O przyjęciu na część warsztatową poinformujemy Cię 24 maja br. Jeżeli liczba zgłoszeń przekroczy nasze możliwości, priorytetowo potraktujemy osoby z mniejszych miejscowości. Zadbamy także o różnorodność grupy pod względem płci.

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z Małgorzatą Jonczy-Adamską, koordynatorką projektu, e-mail: m.jonczy@tea.org.pl.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Latarnia Równości. Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej”, prowadzonego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content