Skip to content Skip to content

Media społecznościowe a praca z młodzieżą

Grafika przedstawia kolorowe kształty oraz napis: Warsztat on-line Latarnia Równości, „Media społecznościowe we współczesnej edukacji antydyskryminacyjnej młodzieży”, 24 lutego 2022r. Anna Wiatrowska @queerowyfeminizm, oraz logo TEA, Latarni Równości, Funduszu Krajowego Aktywni Obywatele: Iceland, Lichtenstein, Norway.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach online, organizowanych przez nasze stowarzyszenie. Tym razem porozmawiamy o edukacji antydyskryminacyjnej skierowanej do młodzieży oraz o tym, jak poruszać się w świecie mediów społecznościowych, w którym owa młodzież czuje się jak ryba w wodzie.

Warsztat: Media społecznościowe i edukacja rówieśnicza we współczesnej edukacji antydyskryminacyjnej młodzieży.

Termin: 24 lutego 2022 r., w godz. 17:00-20:00.

Osoba prowadząca: Anna Wiatrowska – trenerka (certyfikat Grupy TROP), studentka V roku Psychologii UW. Z edukacją antydyskryminacyjną jest związana od ponad 8 lat. Zaczynała w Berlinie w projekcie queer@school, który mocno ukształtował jej wiedzę na temat dyskryminacji i przywileju. Na Wydziale Psychologii działa, aby zwiększyć świadomość na temat osób LGBTQIAP+ w pracy psychologicznej i miała okazję koordynować pierwszą edycję konferencji „3PM: Pomoc psychologiczna i psychoterapia mniejszości”. W 2019 otrzymała stypendium John Lewis Fellowship organizacji Humanity in Action i spędziła miesiąc w USA studiując ruch praw obywatelskich, systemu opresji oraz kreatywnych sposobach ekspresji na rzecz zmiany społecznej. W ramach tego programu tworzy projekt zmiany społecznej na instagramie @queerowyfeminizm.


Zagadnienia poruszane podczas warsztatu:
Media społecznościowe stały się jednym z głównych motorów napędowych zmiany społecznej wśród młodych osób. Niesie to ze sobą zarówno pozytywny, jak i negatywny potencjał. Chciałabym się wspólnie przyjrzeć  temu, jak (format) i gdzie (medium) można działać w obszarze edukacji antydyskryminacyjnej oraz poruszyć takie tematy, jak relacja władzy młodzież-osoba dorosła. Dodatkowo zastanowimy się nad tym, czy są jakieś obszary, które są w niewystarczający sposób poruszane w obecnej edukacji antydyskryminacyjnej skierowanej do młodych osób w Polsce.

Warsztaty online potrwa 3 godziny i będzie składał się z dwóch modułów:
1) moduł teoretyczny – wprowadzenie do tematu, podstawy teoretyczne i naukowe (moduł nagrywany i udostępniany w bibliotece TEA po naszym spotkaniu, uzupełnione o tłumaczenie na Polski Język Migowy);
2) moduł praktyczny – warsztatowy – ćwiczenia, dyskusje, pytania wokół tematu warsztatu (moduł dostępny wyłącznie dla zapisanych osób uczestniczących, nie będzie nagrywany. Dokładna formuła zostanie zaplanowana po zorientowaniu się, ile osób zainteresowanych jest tym tematem).

Zgłoszenia przyjmujemy przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do 20 lutego 2022 r. O przyjęciu na warsztaty poinformujemy Cię do 21 lutego. Jeżeli liczba zgłoszeń przekroczy nasze możliwości, priorytetowo potraktujemy osoby z mniejszych miejscowości. Zadbamy także o różnorodność grupy pod względem płci.

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z Małgorzatą Jonczy-Adamską, koordynatorką projektu, e-mail: m.jonczy@tea.org.pl.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Latarnia Równości. Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej” realizowanego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.