Skip to content

Kurs dla początkujących

Grafika przedstawia młodą kobietę w fotelu, która trzyma laptopa i patrzy w kierunku napisu „Edukacja antydyskryminacyjna – kurs dla osób początkujących. Listopad 2021- luty 2022”.

Bardzo się cieszymy, że zainteresował Cię nasz krótki kurs dla osób chcących rozpocząć przygodę z edukacją antydyskryminacyjną!

Dla kogo jest ten kurs?

Cały cykl koncentruje się na budowaniu wiedzy, świadomości i umiejętności w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji. To wydarzenie adresujemy do osób, które są zainteresowane tematyką antydyskryminacyjną i chcą prowadzić taką edukację z różnymi grupami, ale potrzebują wsparcia merytorycznego. Zależy nam, żeby dotrzeć do tych osób, które do tej pory nie miały okazji uczyć się o prowadzeniu zajęć antydyskryminacyjnych, jeszcze nie wiedzą, jak zacząć, gdzie sięgnąć, co w takich zajęciach bywa wyzwaniem, a co dzieje się stosunkowo łatwo.
Zaczynasz albo dopiero o tym myślisz? Ten kurs jest dla Ciebie.

Znasz osobę, która szukała takiego miejsca albo wiesz, że jest „w blokach startowych”? Koniecznie daj jej znać! 

Zadbamy też o praktykę, część z osób będzie mogła poprowadzić zajęcia powielające przy naszym merytorycznym wsparciu – indywidualnych lub grupowych konsultacjach. 

Co, gdzie, kiedy?

Kurs składa się z pięciu wydarzeń:

  • 27-28.11.2021 – „Warsztat antydyskryminacyjny” w Warszawie (2 dni, 16 godzin)
  • 14.12.2021 – Webinarium dot. pracy z filmem „Niebieskoocy” – projekcja + omówienie (3h, online, 17:00-20:00)
  • 8-9.01.2022 – „Warsztat genderowy” i „Trochę o metodologii EA” (16 godzin, online)
  • 29.01.2022 – Warsztat „Mowa nienawiści, -izmy i -fobie na wybranych przykładach” (8 godzin, online)
  • 15.02.2022 – Webinarium „Mądre sojusznictwo” (3h, online, 17:00-20:00)

Zajęcia będą realizowane przez członkinie i członków Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, m.in. Aleksandrę Kacprowicz, Magdalenę Świder, Małgorzatę Jonczy-Adamską. Damy Wam nasze doświadczenie i ekspertyzę.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia przyjmujemy przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do 14 listopada br. O przyjęciu na kurs poinformujemy Cię do 17 listopada br. Jeżeli liczba zgłoszeń przekroczy nasze możliwości (mamy 16 osób), priorytetowo potraktujemy osoby z mniejszych miejscowości. Zadbamy także o różnorodność grupy pod względem płci. 
Spotkanie na żywo jest organizowane w Warszawie ze względu na jej centralne położenie oraz łatwość dojazdu z innych miejscowości. Dla osób, które będą tego potrzebowały, oferujemy wsparcie w zakresie finansowania noclegu i kosztów podróży.
Uwaga, bardzo zależy nam, żeby osoby zgłaszające się wzięły udział w całym cyklu – jeśli któryś termin Ci nie pasuje, prosimy, zostaw to miejsce dla innych osób. 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z  Małgorzatą Jonczy-Adamską, która jest koordynatorką projektu, e-mail: m.jonczy@tea.org.pl.

Cykl warsztatów odbywa się w ramach projektu „Latarnia Równości. Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej”, realizowanego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content