Skip to content

Specjalistyczne warsztaty online w TEA

Dla kogo?

Z prawdziwą radością informujemy, że ruszamy z cyklem warsztatów online i webinariów, adresowanych do osób, które już od jakiegoś czasu prowadzą edukację antydyskryminacyjną, równościową, emancypacyjną i chcą pogłębiać swoją wiedzę, badać nowe ścieżki. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją aktywistyczną czy zawodową przygodę z edukacją antydyskryminacyjną, zapraszamy Cię do śledzenia informacji o naszych działaniach przeznaczonych dla osób wchodzących w tę tematykę (więcej informacji już jesienią na www.tea.org.pl i w naszych mediach społecznościowych). 

Co, gdzie, kiedy?

Pierwszy warsztat odbędzie się już we wrześniu, a kilka słów o nim poniżej.

Temat warsztatu: „Polityka tożsamości i intersekcjonalność w pracy edukacyjnej i aktywizmie na rzecz równości”

Termin: 28 września 2021 roku, 16:00-19:00

Osoba prowadząca: dr Justyna Struzik, naukowczyni, adiunktka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książki „Solidarność queerowa”,

Spotykamy się na platformie zoom.

O czym będziemy rozmawiać? 

Zagadnienia poruszane podczas warsztatu: 

  • czym jest polityka tożsamości (identity politics), czym jest intersekcjonalość, skąd się wzięły te pojęcia i jak je rozumieć? 
  • co warto wiedzieć o konserwatywnych zarzutach wobec polityki tożsamości?
  • podejścia do intersekcjonalności, które mogą nam pomóc lepiej pracować edukacyjnie – budować intersekcjonalną sprawiedliwość i świat włączający dla wszystkich doświadczeń.

Warsztat potrwa 3 godziny i będzie składał się z dwóch modułów:

1) moduł teoretyczny – wprowadzenie do tematu, podstawy teoretyczne i naukowe (moduł nagrywany i udostępniany w bibliotece TEA po naszym spotkaniu);

2) moduł praktyczny – warsztatowy – ćwiczenia i dyskusje wokół tematu warsztatu (moduł dostępny wyłącznie dla zapisanych osób uczestniczących, nie będzie nagrywany)

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz do 10 września br. O przyjęciu na warsztat poinformujemy Cię do 15 września br. Do udziału w warsztacie zapraszamy 20 osób. Jeżeli liczba zgłoszeń przekroczy nasze możliwości, priorytetowo potraktujemy osoby z mniejszych miejscowości. Zadbamy także o różnorodność grupy pod względem płci. 

Kolejne spotkania w cyklu

Już w październiku porozmawiamy o krytycznych teoriach rasy, przyjrzymy się współczesnym dyskusjom o rasie o rasizmowi strukturalnemu. Naszą ekspertką będzie
dr Margaret Amaka Ohia-Nowak, trenerka kompetencji międzykulturowych, specjalistka
w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji i języka włączającego.

W kolejnych miesiącach przed nami także warsztaty i webinaria o psychologii zorientowanej na proces w edukacji antydyskryminacyjnej, o radykalizacji młodzieży, o wyzysku mniejszości i przywileju, a także o tym, jak o siebie dbać w pracy osoby trenerskiej w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji. 

Konkretne daty już wkrótce!

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Małgorzatą Jonczy-Adamską, która jest koordynatorką projektu, e-mail: m.jonczy@tea.org.pl.

Warsztat odbywa się w ramach projektu „Latarnia Równości. Pozytywnie o Edukacji Antydyskryminacyjnej”, realizowanego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Realizujemy ten projekt, ponieważ chcemy wspierać osoby prowadzące edukację emancypacyjną i antydyskryminacyjną, a także osoby zainteresowane prowadzeniem takiej edukacji – zarówno w szkole, jak i w ramach różnych działań nieformalnych. Chcemy, żeby te osoby mogły się rozwijać, sieciować, uczyć od siebie nawzajem. I wreszcie, żeby idea EA szła w świat, trafiała do różnych grup, z którymi spotykacie się i pracujecie na co dzień.

Edukacja antydyskryminacyjna jest dziś potrzebna w Polsce tak jak nigdy dotąd.

Skip to content