fbpx Skip to content

Spotkanie "Zjednoczeni w Pamięci - Maxwell Itoya, pamiętamy!"

kiedy
20 maja 2023
od 12:00
sobota
Przewidywany czas trwania: 2 godziny
gdzie
PKP Warszawa Stadion
PKP Warszawa Stadion
zapisy

Nie obowiązują zapisy na wydarzenie, ale na Facebooku można zaznaczyć swoje uczestnictwo: https://www.facebook.com/events/113106591769476/

szczegóły

Zapraszamy na spotkanie ku czci Maxwell’a Itoyi, Nigeryjczyka, który wyemigrował do Polski, założył małą firmę i rodzinę, ale którego życie zostało brutalnie przerwane w dniu 23 maja 2010 roku, kiedy policjant zastrzeliła go w biały dzień na targowisku Jarmark Europa w Warszawie.

Po raz 13. spotkamy się, aby, zdjednoczeni, upamiętnić życie Maxwella Itoyi i domagać się sprawiedliwości dla niego oraz wszystkich ofiar przemocy policyjej i systemowego rasizmu. W tym roku nasze obchody szczególnie podkreślają trwający kryzys na pograniczu polsko-białoruskim, w którym rosnąca liczba ofiar śmiertelnych dotyczy prawie wyłącznie osób czarnych i ciemnoskórych.

Dołącz do nas, aby sprzeciwić się rasizmowi systemowemu, domagać się sprawiedliwości i znaczących zmian w polityce państwowej, oraz aby upamiętnić Maxwell’a Itoyę i wszystkie osoby, które straciły życie na polsko-białoruskiej granicy.

Czego spodziewać się na spotkaniu:

1. Zaprosiliśmy cenione mówczynie i cenionych mówców ze społeczności afrykańskich i afro-polskich, a także z organizacji pozarządowych, które działają na granicy polsko-białoruskiej od początku obecnego kryzysu w 2021 roku. W najbliższych dniach będziemy dzielić się szczegółami na temat osób zaproszonych. Event będzie w języku polskim i angielskim (z tłumaczeniem).

2. Towarzyszyła będzie nam również grupa Rytmy Oporu, która zapewni rytmiczne tło dla naszego zbiorowego wezwania do sprawiedliwości.

Zapraszamy do przyniesienia zniczy, jako symbole pamięci i zjednoczenia.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/113106591769476/

Skip to content