Skip to content

Spotkanie on-line: "Edukacja antydyskryminacyjna. Podręcznik trenerski"

kiedy
26 września 2023
od 18:00
wtorek
Przewidywany czas trwania: 2 godziny
zapisy

Zapisz się na spotkanie wypełniając formularz.

szczegóły

Spotkanie online **Nowe wydanie publikacji “Edukacja antydyskryminacyjna – podręcznik trenerski”** 

Przez trzynaście lat publikacja “Edukacja antydyskryminacyjna – podręcznik trenerski” towarzyszyła tym, którzy pracują na rzecz edukacji równościowej w Polsce, szczególnie w sali szkoleniowej. W najbliższych dniach z dumą prezentować będziemy jej świeżą i zaktualizowaną wersję.  

🌿To nie tylko podręcznik – to narzędzie zmiany!  

Dzięki współpracy z redaktorkami, Mają Branką i Dominiką Cieślikowską, osobami autorskimi oraz przy wsparciu Stowarzyszenia Willa Decjusza – pierwszego wydawcy – podnieśliśmy edukację antydyskryminacyjną na wyższy poziom. 

✨Chcesz wiedzieć więcej?  

Już dziś zapisz się na spotkanie on-line, w czasie którego poznasz kulisy powstawania tej niezwykłej publikacji oraz dostaniesz darmowy dostęp do podręcznika on-line. Widzimy się już w najbliższy wtorek, 26 września 2023, o godzinie 18:00.

Naszymi gościniami i gościem będą: 

Maja Branka – redaktorka podręcznika i autorka tekstów. Psycholożka, psychoterapeutka, trenerka, superwizorka Stowarzyszenia Trenerskiego Organizacji Pozarządowych z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autorka koncepcji, trenerka wiodąca i superwizorka szkół trenerskich oraz długofalowych procesów edukacyjnych poświęconych kompetencjom trenerskim i/lub antydyskryminacyjnym. Autorka i redaktorka publikacji równościowych i podręczników trenerskich. Przez wiele lat jej praca koncentrowała się na edukacji antydyskryminacyjnej – warsztatach, treningach antydyskryminacyjnych, a zwłaszcza genderowych. Obecnie skupia się na superwizji, szkoleniach trenerskich i praktyce psychoterapeutycznej. Jedna z założycielek TEA. 

Margaret Amaka Ohia-Nowak – autorka tekstu na temat rasizmu i dyskryminacji ze względu na kolor skóry. Adiunktka w Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Absolwentka i wykładowczyni Black Europe Summer School w Amsterdamie, studiowała na Wydziale Studiów Afroamerykańskich na University of California w Berkeley. Bada przejawy rasizmu w języku i w dyskursie publicznym. Współautorka raportu Afryka po polsku. Osoby pochodzenia afrykańskiego w Polsce. Trenerka antydyskryminacyjna w zakresie sprawiedliwości rasowej, krytycznej białości i antyrasizmu. Współzałożycielka Alliance for Black Justice in Poland. Członkini TEA. 

Jan Świerszcz – autor tekstu na temat homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Psycholog, edukator, ekspert organizacji pozarządowych działających na rzecz społeczności LGBTQIA+ oraz osób z doświadczeniem migracyjnym. Psychoterapeuta specjalizujący się w pracy z różnorodnością seksualną i płciową, autor publikacji i wystąpień konferencyjnych, szkolący w tym zakresie osoby pracujące w obszarze zdrowia psychicznego. Członek TEA. 

Pragniemy podzielić się z Wami nie tylko gotowym efektem, ale również kulisami tego wyjątkowego przedsięwzięcia!

Skip to content