fbpx Skip to content

Dyskryminacja w miejscu pracy - czy prawo mnie chroni?

kiedy
16 maja 2023
od 18:00
wtorek
Przewidywany czas trwania: 1,5 h
gdzie
Platforma Zoom
zapisy

Spotkanie jest bezpłatne, obowiązują zapisy przez formularz.

szczegóły

O czym będziemy mówić?
Porozmawiamy o tym, czym jest dyskryminacja, w jaki sposób zjawisko dyskryminacji zostało zauważone i ujęte przez polskie prawo oraz jakie mamy prawa i jakie środki obrony nam przysługują, gdy spotka nas dyskryminacja w obszarze zatrudnienia.
Webinarium potrwa 90 minut i będzie składać się z części prezentacyjnej (przedstawienie definicji dyskryminacji, ujęcie dyskryminacji w Kodeksie Pracy i tzw. ustawie wdrożeniowej, definicje prawne) oraz Q&A (odpowiedzi na pytania, omawianie kejsów zgłaszanych przez osoby uczestniczące).

Kto poprowadzi spotkanie?
Krzysztof Kumor, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim i Aarhus Universitet w Danii. Prawnik i koordynator projektów Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Koordynator projektu „Wsparcie dla kobiet doświadczających molestowania seksualnego”. Wcześniej pracował jako sekretarz komisji sejmowych w polskim parlamencie oraz współkoordynował projekty w obszarze funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Aplikant adwokacki, feminista, aktywista praw człowieka.

Webinarium odbędzie się w trakcie Tygodnia dla Edukacji Antydyskryminacyjnej 2023.

-----------
Tydzień dla Edukacji Antydyskryminacyjnej w 2023 roku odbywa się w ramach projektu "Latarnia Równości 2.0", realizowanego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Skip to content