Skip to content
TEA grozi likwidacja 
Po 15 latach działalności Towarzystwu Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA) grozi likwidacja. Dlatego uruchamiamy zbiórkę. Dołącz – uratuj TEA! 

Walczymy o przetrwanie – poznaj naszą historię. 

Nie da się tego inaczej nazwać! Walczymy o przetrwanie.

Teraz my – Magda, Lidia, Małgorzata i Tomek – chcemy opowiedzieć Ci naszą historię walki o Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej.  

Działamy od 15 lat i nigdy nie byliśmy dużą organizacją. Obecnie w naszym zespole pracuje zaledwie sześć osób, z których trzy, w tym całe kierownictwo, poświęcają się sprawie, pracując nieodpłatnie.  

Naszą misją jest wprowadzenie edukacji równościowej do szkół w Polsce oraz walka z uprzedzeniami i dyskryminacją w  społeczeństwie. 

Po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, podobnie jak wiele innych organizacji, zostaliśmy odcięci od funduszy. Co więcej, byliśmy nękani procesami sądowymi, w których udział brało m.in. Ordo Iuris. Mimo kłód rzucanych nam pod nogi, ataków na organizacje i jej ludzi, nasz zespół robił wszystko, żeby docierać z edukacją antydyskryminacyjną tam, gdzie trzeba – do dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycielek i nauczycieli. Budżet TEA topniał. Zdarzało się, że dokładaliśmy z własnej kieszeni. Jeździliśmy szkolić za minimalne stawki, często samodzielnie, płacąc za transport i noclegi. W ten sposób zrealizowaliśmy między innymi projekt w Gdańsku – tak bardzo chcieliśmy, by wiedza o przesłankach dyskryminacji dotarła do urzędniczek i urzędników oraz nauczycieli i nauczycielek.  

Działaliśmy i działamy mimo kłód rzucanych nam pod nogi – Małgorzata z Lidią dalej realizują projekty, szkolą osoby nauczycielskie i liczą każdą złotówkę. Magda z Tomkiem, pracując nieodpłatnie, szukają nowych rozwiązań i sposobów zarządzania.  

W obliczu tych trudności, postanowiliśmy sięgnąć po Waszą pomoc. Uruchomiliśmy zbiórkę, aby zapewnić organizacji środki potrzebne do przetrwania. Mimo trudności i niepewności, zespół TEA nie poddaje się, wierząc, że wspólnie możemy zrobić znacznie więcej. 

Potrzebujemy 85,000 zł!

85,000 zł to kwota, która pozwoli nam pokryć koszty funkcjonowania przez okres 6 miesięcy i opłacenie koniecznej pracy zespołu pracowniczego:   

 • 31 200 – na pokrycie kosztów związanych z obsługą biura (wynagrodzenie dla osoby pracującej na pół etatu) 
 • 17 400 – księgowość i kadry 
 • 15 600 – pokrycie wynagrodzenia osoby odpowiedzialnej za pozyskiwanie nowych źródeł finansowania na kolejne miesiące, w tym opłacenie obsługi prawnej dochodzenia roszczeń od nieuczciwych kontrahentów 
 • 15 800 – prefinansowanie realizacji ostatnich działań projektowych: kurs antydyskryminacyjny dla osób nauczycielskich, webinary, działania związane z kampanią Tydzień dla Edukacji Antydyskryminacyjnej, sporządzaniem wymaganych sprawozdań.  
 • 5 000 zł – Utrzymanie strony internetowej, na której jest 23 scenariuszy oraz 136 materiałów edukacyjnych do wykorzytania w pracy nauczycielskiej lub edukatorskiej. 
Co się stanie, gdy TEA przestanie istnieć? 
 • Dla dzieci i młodzieży likwidacja TEA oznacza, że straci organizację, która walczy o ich bezpieczeństwo w szkole. 
 • Dla rodziców likwidacja TEA oznacza, że zniknie organizacja, która dba o to, żeby ich dzieciom nie stała się w szkole krzywda. 
 • Dla nauczycielek i nauczycieli likwidacja TEA oznacza, że nie wezmą już więcej udziału w bezpłatnych warsztatach rozwijających ich wiedzę i kompetencje z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej. 
 • Dla edukatorek i edukatorów likwidacja TEA oznacza, że nie skorzystają z bezpłatnych materiałów edukacyjnych i publikacji przygotowanych przez nasz zespół.  
 • Dla organizacji społecznych likwidacja TEA oznacza, że współpraca z wieloma ekspertkami i ekspertami skupionymi wokół TEA nie będzie już możliwa.   
 • Dla ludzi biznesu likwidacja TEA oznacza, że stracą możliwość rozwoju swoich firm tak, żeby były miejscem, w którym inni chcą pracować 

Uratuj TEA -
dołącz do zbiórki

Jak uchronić TEA przed likwidacją? 

Dołącz do zbiórki! I zrób to jak najszybciej. Na uzbieranie 85,000 zł mamy tylko 40 dni. Możesz nas wesprzeć za pośrednictwem Pomagam.pl, jak również – o ile tak wolisz – dokonując przelewu na nasze konto.  

Tytuł: Darowizna na cele statutowe 

Nr konta:
63 2130 0004 2001 0500 4791 0001 
Bank: Volkswagen Bank Polska S.A. 

Adres:
Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej 
ul. Kłopotowskiego 9/31 
03-718 Warszawa 

Co jeszcze można zrobić? 

 • Udostępnić informację o zbiórce w mediach społecznościowych 
 • Wysłać link do zbiórki za pośrednictwem maila lub komunikatora 
 • Namówić innych do wpłacenia na zbiórkę 
  Skip to content