Przeskocz do treści

kim jesteśmy

Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA) skupia stale około 50 osób, które zajmują się edukacją antydyskryminacyjną na co dzień. To trenerki i trenerzy antydyskryminacyjni, aktywistki i aktywiści działający na rzecz równości w swoich lokalnych środowiskach, członkowie i członkinie organizacji wspierających grupy dyskryminowane oraz nauczycielki i nauczyciele wrażliwi na nierówności wśród dzieci i młodzieży.

Od 10 lat działamy po to, by każde dziecko w szkole w Polsce czuło się bezpieczne, zauważane i doceniane. Dzięki nam nauczycielki i nauczyciele wiedzą jak lepiej radzić sobie w sytuacjach, kiedy jednego z uczniów nie stać na markowe buty, uczennica zakochuje się w koleżance, rodzice pochodzą z innego kraju czy kiedy dzieciaki wyśmiewają kogoś, kto porusza się na wózku. Zachęcamy MEN do tego, by tworzyć szkoły, w których równość jest „przedmiotem obowiązkowym”.

Wierzymy, że poprzez odpowiednią edukację możemy wspólnie tworzyć bardziej otwarty i bezpieczny świat – wolny od dyskryminacji i przemocy. Żeby to osiągnąć doskonalimy nasze umiejętności i narzędzia trenerskie, dzielimy się wiedzą zapewniając warsztaty dla rad pedagogicznych i innych grup czy opracowując nowe materiały dydaktyczne i raporty. Prowadzimy także działania rzecznicze i zabieramy głos w ważnych sprawach.

O TEA w Polskim Języku Migowym

Tłumaczenie na Polski Język Migowy oraz film przygotowane zostały w ramach projektu "Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!", realizowanego przez TEA w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.