powiększ litery
A
A
AKTUALNOŚCI
Debata "Ramy pokoju"
10 grudnia 2016 roku - w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka odbyła się debata, w trakcie której rozmawialiśmy jak działać na rzecz pokoju oraz praw człowieka w aktualnej sytuacji społecznej i politycznej w Polsce i na świecie. Pod tym kątem przyglądaliśmy się szczególnie edukacji oraz roli mediów. Odnosiliśmy się do kwestii związanych m.in. z pochodzeniem etnicznym i narodowym, płcią i statusem ekonomicznym. Debata zwieńczyła polską edycję 25. Międzynarodowej Kampanii „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”.

W debacie udział wzięły:

  • dr Ludwika Włodek – dziennikarka, wykładowczyni w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.
  • Agnieszka Kozakoszczak – prezeska zarządu i koordynatorka programu edukacyjnego w Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej.
  • Piotr Bystrianin – prezes zarządu Fundacji „Ocalenie” wspierającej migrantów i migrantki oraz prowadzącej działania na rzecz dialogu międzykulturowego.
  • Anna Mazurczak - radczyni w Zespole ds. Równego Traktowania i Ochrony Praw Osób z Niepełnosprawnościami.

Debata zostala zorganizowana przez Fundację Autonomia we współpracy z Fundacją na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) i Towarzystwem Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA) oraz  biurem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wydarzenie było tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM).

Link do wydarzenia: Debata na FB

dodano 03.01.17, kategoria: Grant instutucjonalny
tagi: Fundacja im. Stefana Batorego
PROJEKT: poleznaku.pl
Strona powstała w ramach grantu instytucjonalnego Fundacji im. Stefana Batorego
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, tea.org.pl
serwis wykonany przez Jassmedia