powiększ litery
A
A
AKTUALNOŚCI
TEA w sieci Fundacji im. Anny Lindh
Polska sieć Fundacji im. A. Lindh to nieformalna grupa ponad 100 organizacji działających w sferze dialogu międzykulturowego w Polsce. To organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, uczelnie wyższe, instytucje kulturalne, organizacje zajmujące edukacją, prawami człowieka i współpracą kulturalną. TEA dołączyło do ich grona.

Zadaniem Eurośródziemnomorskiej Fundacji Dialogu Kultur im. Anny Lindh, jest promocja dialogu międzykulturowego i celów Procesu Barcelońskiego poprzez wymianę kulturalną, intelektualną i społeczną. Ponadto, celem Fundacji jest promocja wiedzy i wzajemnego szacunku pomiędzy przedstawicielami kultury Basenu Morza Śródziemnego. Fundacja została pomyslana jako swego rodzaju platforma wymian i dialogu pomiędzy kręgami kulturalnymi Morza Śródziemnego, znajdującymi się często poza regularną i oficjalną wymianą dyplomatyczną i kulturalną. 

Swoje założenia Fundacja realizuje poprzez przyznawanie patronatów ważnym wydarzeniom artystycznym promującym wzajemne poznanie i dialog międzykulturowy, promowanie Procesu Barcelońskiego m.in. w swoim biuletynie i stronie internetowej, mediach, wspieranie działań mających na celu promocję dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego np. poprzez przyznawanie specjalnych grantów.

 

 

 

 

dodano 29.04.16, kategoria: Wydarzenia TEA
tagi: Współpraca
PROJEKT: poleznaku.pl
Strona powstała w ramach grantu instytucjonalnego Fundacji im. Stefana Batorego
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, tea.org.pl
serwis wykonany przez Jassmedia