powiększ litery
A
A
AKTUALNOŚCI
TEA nie tylko bada zjawisko dyskryminacji w szkole i upowszechnia swoje raporty. Staramy się także znajdywać i przekazywać Wam rozwiązania, jak można zmieniać rzeczywistość. Dlatego przygotowaliśmy coś specjalnie dla rodziców / opiekunów prawnych. To instrukcja, co można zrobić, jeśli Wasze dziecko lub jego rówieśnik/ rówieśnica doświadcza w szkole dyskryminacji bądź związanej z nią przemocy.
tagi: Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!, Fundacja im. S. Batorego.
TEA zaprasza do lektury ebooka "Szkoła Równości. Dziennik praktyk". W zbiorze wywiadów: praktyczne rozwiązania, przykłady z życia wzięte, pomysły na ciekawe rozwiązania. Jednym słowem: edukacja antydyskryminacyjna w praktyce. To lektura dla osób, które wiedzą, że warto aktywnie przeciwdziałać dyskryminacji poprzez edukację, dedykowana przede wszystkim tym, które i którzy pracują z dziećmi i młodzieżą lub współpracują z samymi szkołami. To publikacja dla nauczycieli i nauczycielek, trenerów i trenerek, edukatorów i edukatorek.
tagi: Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!, Uchodźcy? Zapraszamy!, Fundacja im. S. Batorego, publikacje
Gnębienie romskiego chłopca, molestowanie seksualne uczennic, opresyjny regulamin wchodzenia do klasy – w Towarzystwie Edukacji Antydyskryminacyjnej sprawdziłyśmy reakcje kuratoriów na najbardziej drastyczne przypadki dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami. Raport "Edukacja antydyskryminacyjna. Ostatni dzwonek!" od dziś dostępny na naszych stronach internetowych. Dzisiaj także premiera raportu pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.
tagi: Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!, Fundacja im. S. Batorego, raport
W naszym projekcie sprawdzamy, jak instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo uczniów i uczennic oraz ich równe traktowanie radzą sobie z dyskryminacją i przemocą motywowaną uprzedzeniami. Przez cały rok 2015 monitorowałyśmy media ogólnopolskie i regionalne wyszukując informacje na temat przypadków dyskryminacji i przemocy w szkołach w Polsce. Każdego miesiąca wybierałyśmy kilka konkretnych zdarzeń, o których alarmowały media i podejmowałyśmy w tych sprawach interwencje. Korzystając z dostępu do informacji publicznej pytałyśmy odpowiednie instytucje, co w danej sprawie zrobiły. Możesz wesprzeć naszą pracę: pomagam.pl/tea2016
tagi: Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!
Ostatni w tym roku wywiad z cyklu Opinie TEA. Zapraszamy do lektury rozmowy z Piotrem Bystrianinem, psychologiem międzykulturowym, trenerem antydyskryminacyjnym, prezesem zarządu Fundacji Ocalenie, koordynatorem Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie.
tagi: Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!, Fundacja im. S. Batorego, Opinie TEA
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Transfobii. Z tej okazji publikujemy wywiad z Katarzyną Dułak, psycholożką, seksuolożką, trenerką antydyskryminacyjną, członkinią zespołu Poradni Zdrowia Psychoseksualnego BezTabu i Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA). Zapraszamy do lektury!
tagi: Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!, Fundacja im. S. Batorego, Opinie TEA
W Międzynarodowym Dniu Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem gorąco polecamy lekturę wywiadu z Hanną Zielińską, animatorką kultury, trenerką antydyskryminacyjną, edukatorką, członkinią Stowarzyszenia Praktyków Kultury i Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA).
tagi: Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!, Fundacja im. S. Batorego, Opinie TEA
Zapraszamy do lektury wywiadu z Dorotą Bregin, trenerką pracującą z gminami wiejskimi przy wypracowywaniu gminnych strategii wyrównywania szans edukacyjnych w ramach działań Fundacji Komeńskiego, członkinią Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA).
tagi: Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!, Fundacja im. S. Batorego, Opinie TEA
Już jutro Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji zapraszamy do lektury rozmowy z Agnieszką Kozakoszczak, trenerką antydyskryminacyjną, wiceprezeską Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) i członkinią Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA).
tagi: Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!, Fundacja im. S. Batorego, Opinie TEA
Gorąco polecamy lekturę wywiadu o demokracji w przedszkolach. Rozmawiamy z dr Katarzyną Gawlicz, nauczycielką akademicką w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, badaczką wczesnej edukacji, autorką i tłumaczką tekstów na ten temat, podróżującą po przedszkolach w poszukiwaniu nowych rozwiązań.
tagi: Edukacja antydyskryminacyjna - sprawdzam! wspieram!, Fundacja im. S. Batorego, Opinie TEA
1
2
3
PROJEKT: poleznaku.pl
Strona powstała w ramach grantu instytucjonalnego Fundacji im. Stefana Batorego
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, tea.org.pl
serwis wykonany przez Jassmedia